Ryzen 5 2600 ve RX560 Sisteme OC Yapılır mı?

OzzoTheInsane

Decapat
Yer
VY Canis Majoris
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Arkadaşlar sistemim;
  • AMD Ryzen 5 2600 ( Stok Fan İle)
  • MSI A320M Grenade (O.C)
  • GSKILL RipJaws V 3200Mhz
  • Sapphire RX560 4GB (O.C)
  • Everest Rampage Mega Gaming
  • Xigmatek X-calibre 500w
Bu sisteme overclock yapılabilir mi? PSU Yeterli mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önce araştırmanı tavsiye ediyorum yanlış anlama sitemim sana değil . Kim oc yapmak isterse ve bunu her hangi bir forumda dile getirmek isterse cevap net . Neden ? Ne gerek var ?. gibi sorular ile karşılaşırsın . OC de ki temel amaç sisteminden biraz daha performans alabilmektir bu senin en doğal hakkın. Tabi bunun da bir sınırı ve bir bedeli çabuk yıpranması var . O PSU yeter mi ? sorusunun cevabını veremem ama oc yapabilirsin yaparsan bu kadar performans artışı yakalarsın (+.-).

Oynadığımız oyunların CPU ve GPU ilişkileri değişebilir ama cpu için en önemli faktör tek çekirdek performansıdır.

CPU-Z Benchmark - CPU-Z VALIDATOR

Kullanmış olduğun cpu' nun oc yaptığında elde ettiğin performans değer mi sorusunun cevabı seni tatmin ediyorsa yap. Eğer dersen ki bu oc bile beni kurtarmaz o zaman yeni sisteme geçiş yapabilirsin.

Sanırım overclock yapmaya gerek yok öyle mi diyorsunuz?
Bana soracak olursanız sadece sistemi yıpratırsınız, yine bana göre OC en üst seviye OEM parçalarında kullanılması gerekiyor diye düşünüyorum (RAM hariç). Biraz da şu şu ihtiyacım var, OC ile karşılayabilir miyim diye sorsanız daha uygun oluyor. Yani yeri gelince 1050 Ti PUBG medium ayarlarda 55 FPS alıyor, hafif bir OC yap ona eyvallah.

Bana soracak olursanız sadece sistemi yıpratırsınız, yine bana göre OC en üst seviye OEM parçalarında kullanılması gerekiyor diye düşünüyorum (RAM hariç). Biraz da şu şu ihtiyacım var, OC ile karşılayabilir miyim diye sorsanız daha uygun oluyor. Yani yeri gelince 1050 Ti PUBG medium ayarlarda 55 FPS alıyor, hafif bir OC yap ona eyvallah.

Yanlış konuya mesaj atmışım, konu hortladı kusura bakmayın :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı