Ryzen 5 2600 ve RX570 Sistem Toplama

rock2me

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Sonunda ben de sistem topluyorum. Artık laptop kullanmayacağım. Çok da bilgi sahibi değilim. Bu yüzden rahatça oyun oynayabileceğim böyle bir sistem topladım. Yorumlarsanız sevinirim.
  • AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci
  • TOSHIBA OCZ 240GB TR200 Serisi Sata 3.0 SSD
  • CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-04 80PLUS 600W KIRMIZI/SİYAH MidT ATX KASA
  • CORSAIR 8GB (1x8GB) Vengeance Siyah DDR4 3000MHz CL16 Single RAM
  • ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 Soket AM4 Ryzen™ DDR4 3200(O.C.) MHz Anakart
Ve son olarak hoşuma giden (siz de önerebilirsiniz) RX570 ekran kartı. Şimdiden teşekkürler.

Sistem gayet güzel ekran kartı olarak Rx 580 almanızı öneririm bu işlemciyle güzel ikili olacaklardır.Amd kartlarda Sapphire modelleri hesaplı oluyor onlara bakabilirsin şimdiden hayırlı olsun.

Toshiba SSD almayın, sıkıntılı. Adata veya Samsung tercih edin.

O kasayı bilmiyorum ama MB511 iyidir, öneririm. Düşük fiyatta olan Dark N10 Pro da idare eder.

Anakartı Asus B450m-A modeline düşürebilirsiniz, tercih meselesi.

Güç kaynağı olarak da High Power markası uygun fiyatlıdır.

Ekran kartı olarak da Sapphire Nitro+ tercih edebilirsiniz.

Peki wdnin ssdleri nasıldır? Ekran kartı hariç bileşenleri Vatan'dan almayı düşünüyorum. O yüzden bu kasayı seçtim. Powersupplylar biraz kısıtlı sanki Vatan'da.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı