Ryzen 5 2600 vs Intel i5 9400F Sistem

İşin içine renderi yayını varırsa Ryzen tartışmaya açık demiyorum bunu kesinlikle Ryzen.
Ancak çoğu Intel'de olduğu şekil burada da Intel oyun FPS olarak fazla fark olmamakla birlikte FPS olarak öne çıkıyor ben bu devirde Intel işlemci alanıda anlamıyorum. Ben kararımı AMD veriyorum.
İşlemciye yüklenen oyunlarda Intel fark atıyor. Render'a gelince sanki Intel yapamıyormuş gibi konuşuyorsunuz fark edeceği Ryzen 20 saniyede yapıyorsa çekirdek farkından dolayı Intel 30-40 saniyede yapar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aradaki fiyat o performansa değmeyecektir. O yüzden Ryzen 5 2600 almak daha mantıklı olur. Sen İntel fanboyluğu yapanları kafana takma.
İşlemciye yüklenen oyunlarda Intel fark atıyor. Render'a gelince sanki Intel yapamıyormuş gibi konuşuyorsunuz fark edeceği Ryzen 20 saniyede yapıyorsa çekirdek farkından dolayı Intel 30-40 saniyede yapar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Yalnız arkadaşın dediği i5 9400F ve siz 900 TL'lik bir işlemci ile onun iki katı fiyatı olan bir işlemciyi kıyaslıyorsunuz.

Sizce hangisini almalıyım?

Anakart: Gigabyte Aorus B450 Elite / Gigabyte Aorus B365M Elite
İşlemci: Ryzen 5 2600 / Intel i5 9400F
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB ( 8X2 )
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 2060
Depolama: Gigabyte 480GB SSD
Kasa/PSU: Corsair Carbide Series Spec Delta RGB 550W Temp

AMD Sistem: 5700TL
Intel Sistem: 6000TL
İşlemciyi R5 3600 yapıp alın. İki işlemci de ağır oyunlarda az da olsa darboğaz yapabilir.

R5 3600 ile AMD Sistem: Yaklaşık 6200TL

Ben ekran kartınızı görmemiştim. O ekran kartının hakkı Ryzen 5 3600 olmalı. Biraz daha para biriktirin ama Ryzen 5 3600 alın.

Cümlede belirttiğim şekil tartışmaya açık değil Amd ekran kartı ve işlemcide makul fiyata çıkartıyor kimse parasının düşmanı değil arada 10 saniyede olsa olacağa edere bakarım.
Fanboyluğa luzum yok çoğu kişi zaten önermiş önereceğini.

Ryzen 3.nesil altı almak mantıklı değil. Kesinlikle Intel almalısınız.
İşin içine renderi yayını varırsa Ryzen tartışmaya açık demiyorum bunu kesinlikle Ryzen.
Ancak çoğu Intel'de olduğu şekil burada da Intel oyun FPS olarak fazla fark olmamakla birlikte FPS olarak öne çıkıyor ben bu devirde Intel işlemci alanıda anlamıyorum.
Ben kararımı AMD veriyorum.
ESpor oyunları oynuyorsan İntel.

Yazılım üstüne uğraşıyorum. İşte bir çok yazılım programı ve adobe programları kullanıyorum.
Bir de arada sırada PUBG oynayacağımdan sordum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı