Intel I5 9400F vs AMD Ryzen 5 2600

Anakart olarak bütçeniz nedir? Eğer 700TL'ye kadar ise 675TL'ye ROG STRIX B365G önerebilirim.
Bütçem 2500TL ekran kartim var işlemci anakart SSD RAM ve kasa alacağım anakart olarak MSI B365M düşünüyorum. Intel i5 9400F ile birlikte alinca 50TL'lik indirim oluşuyor.
Doğru bir karar verdin ben de Ryzen 5 3600 ve i5 9600K arasında kalmıştım tercihimi Intel'den yana kıldım oyunlarda daha performanslı tekli çekirdekten yana.
Dostum burada biraz Intel fan boyluğu yapmışsın neyse sorun yok ama ben 9400F alacağım cevabin için çok teşekkür ederim Intel'in daha performansli olduğunu az çok biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem 2500TL ekran kartim var işlemci anakart SSD RAM ve kasa alacağım anakart olarak MSI B365M düşünüyorum. Intel i5 9400F ile birlikte alinca 50TL'lik indirim oluşuyor.

Dostum burada biraz Intel fan boyluğu yapmışsın neyse sorun yok ama ben 9400F alacağım cevabin için çok teşekkür ederim Intel'in daha performansli olduğunu az çok biliyorum.

Fanboyluk yapmıyorum 1 ay önce Ryzen 5 3600 işlemci almıştım 1437 Tlye amacım sadece oyun olduğu için performansını beğenmediğim için işlemcimi satıp üstüne az miktar ekleyip i5 9600K aldım aralarındaki performans oyun konusunda dağlar kadar değil ama bariz şekilde FPS farkı oluyor tercihim Intel'den yana kullandım memnun musun dersen evet memnunum ama ben Ryzen 5 3600 kötülemiyorum amaca göre değişir bu durum eğer ki sen rendır, video edıtleme, yayın oyun, gibi işlerle yoğunsan bu işinin hakkını AMD yeni nesil Ryzen verir yorumum bu şekilde.

Fanboyluk yapmıyorum 1 ay önce Ryzen 5 3600 işlemci almıştım 1437 Tlye amacım sadece oyun olduğu için performansını beğenmediğim için işlemcimi satıp üstüne az miktar ekleyip i5 9600K aldım aralarındaki performans oyun konusunda dağlar kadar değil ama bariz şekilde FPS farkı oluyor tercihim Intel'den yana kullandım memnun musun dersen evet memnunum ama ben Ryzen 5 3600 kötülemiyorum amaca göre değişir bu durum eğer ki sen rendır, video edıtleme, yayın oyun, gibi işlerle yoğunsan bu işinin hakkını AMD yeni nesil Ryzen verir yorumum bu şekilde.
Dostum tamam o zaman kusura bakma.

Açıkçası ben fiyat olarak Ryzen 5 2600 almanı öneririm. 850 TL flan şuan piyasası. i5 9400F en az 1080-1100 TL flan. B365 veya B360 eli yüzü düzgün bir kart alayım desen en az 600-700 TL para vermen lazım. O fiyata kaliteli bir B450 anakart alıp ilerde fiyatları illaha düşecek Ryzen işlemcilerin 2 yıl sonra 3700x flan çok rahat alabilirsin. Ama B365 anakart aldımı İntel tarafında daha üsttü bir işlemciye geçemiyecen K ibareli alsan OC yapamıyacan flan uzun ömürlülük ve önü açık olması bakımından Ryzen öneririm ben.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı