Ryzen 5 2600 vs Ryzen 5 3600

Tonyukuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
  • AMD Ryzen R5 1500X işlemci
  • Asus B350M-K anakart
  • RAM:Crucial 2x8GB Ballistix Sport LT White DDR4 3200MHz CL16
  • Galax GTX1060 6GB EXOC Black 1060 6GB
  • High Power ECO 500W Aktif PFC PSU
  • WD Blue 1TB 7200RPM
  • Samsung 250GB 860 Evo SSD
  • İşlemci soğutucusu: Arctic Freezer 34 eSports DUO

Ryzen 5 1500X işlemcimi değişeceğim, ekran kartım en az bir sene daha aynı kalacak. Sizce başlıktaki işlemcilerden hangisini almalıyım? Ryzen 5 2600 şu an 920 TL gibi bir fiyat, Ryzen 5 3600 ise 1476 TL. Aradaki fiyat farkı ekran kartımı da konuya dahil edersek verilecek bir düzeyde bir performans farkı yaratır mı? Şimdiden teşekkürler.

Yerinizde olsam hiç ama hiç masraf etmezdim. Sisteminiz günümüz standartlarına gayet uygunken boş yere paranızı harcamayın. Kaldı ki değişim yaptığınıza değmeyecek kadar fark olursa olur yoksa atla deve bir fark kesinlikle olmaz. Son karar sizin yine de.

Soğutucudan memnun musunuz?
Soğutucudan çok memnunum. Stok soğutucu boşta 48-50 derece arası, yükte 80 derecede çalışıyordu. Şimdi boşta 39 derece, yükte 65 derecede çalışıyor. İşlemcim 3.8'e hız aşırtmalı.
Yerinizde olsam hiç ama hiç masraf etmezdim. Sisteminiz günümüz standartlarına gayet uygunken boş yere paranızı harcamayın. Kaldı ki değişim yaptığınıza değmeyecek kadar fark olursa olur yoksa atla deve bir fark kesinlikle olmaz. Son karar sizin yine de.
Aslında ben de çok değişim ihtiyacı hissetmiyorum ancak yeni nesillerin fiyatı uygun geldiği için değişmeyi düşündüm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı