Ryzen 5 2600 WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Merhabalar,
Birkaç gündür bu sorunla uğraşıyorum. İlk başta sıcaklıktan ötürü yediğimi düşündüm ancak daha sonra sıcaklıkla alakası olmadığını fark ettim. Arkadaşlarımın format vakti geldi demelerinin üstüne format atmama rağmen hala daha mavi ekran yiyorum. Burada daha önce açılan konuları incelediğimde minidump / memorydump dosyalarını incelemek gerektiğini fark ettim. Daha sonra bu dosyayı almam gerektiğini öğrendikten sonra 4-5 mavi ekrandır belirlenen konumda o dosyalarında oluşmadığını fark ettim(konum değişikliği vs. de denedim). Sorunu sadece Black Desert Online'da Shadow Play açıkken yiyorum(şu anlık öyle görünüyor).
Minidump dosyalarını oluşturabilmek için veya mavi ekran için önerebileceğiniz şeyler var mı?

Sistem:
Prime B450M-A anakart
Ryzen 5 2600 işlemci
2x8GB 3000MHz RAM
Gigabyte 1080 Windforce o.c ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hata genelde Chipset sürücüsü kaynaklı çıkıyor.

Chipset sürücünüzü güncellemeyi deneyin.
AMD sitesinden anakartınızın Chipseti olan B450yi aratın, çıkacaktır.
Buna rağmen düzelmezse OC işlemi varsa onu geri çekin.
Eğer yine düzelmezse ya işlemci ya da anakart arızası demektir.

Bu hata genelde Chipset sürücüsü kaynaklı çıkıyor.

Chipset sürücünüzü güncellemeyi deneyin.
AMD sitesinden anakartınızın Chipseti olan B450yi aratın, çıkacaktır.
Buna rağmen düzelmezse OC işlemi varsa onu geri çekin.
Eğer yine düzelmezse ya işlemci ya da anakart arızası demektir.
OC'yi zaten geri çekmiştim, chipseti güncelledim ve birkaç dakika öncesine kadar mavi ekran yememiştim. Sorun tekrar oluştu, %0 tamamlandı yazısı %100 olamadan kendini resetliyor bilgisayar ve sanırım bundan ötürü minidump oluşmuyor :( Anakart veya işlemci sıkıntısıysa onu test edebileceğim yedek parçalara maalesef sahip değilim. Başka öneri verebilecek var mı :(

sorun hala devam ediyor mu ?
OC'yi zaten geri çekmiştim, chipseti güncelledim ve birkaç dakika öncesine kadar mavi ekran yememiştim. Sorun tekrar oluştu, %0 tamamlandı yazısı %100 olamadan kendini resetliyor bilgisayar ve sanırım bundan ötürü minidump oluşmuyor :( Anakart veya işlemci sıkıntısıysa onu test edebileceğim yedek parçalara maalesef sahip değilim. Başka öneri verebilecek var mı :(

Yeni konular

Geri
Yukarı