Ryzen 5 2600 Yüksek sıcaklık değeri ve donma

Ben sorunun donanimsal olduğunu düşünmüyorum. Adam sıcaklık düşükken de donuyor demiş fan sorulmuş, soğutucu değiş denmiş.

Önce bios default ayarları yükleyin ardından güvenilir bir antivirus programı ile tarayın yine olmazsa format atın.

Ben sorunun donanimsal olduğunu düşünmüyorum. Adam sıcaklık düşükken de donuyor demiş fan sorulmuş, soğutucu değiş denmiş.

Önce bios default ayarları yükleyin ardından güvenilir bir antivirus programı ile tarayın yine olmazsa format atın.

Yazılımsal olabileceği aklıma gelmedi değil, fakat benim dikkatimi çeken aşırı ısınmaydı. Sonuçta anlık anormal yükselmelerde de sistem donma noktasına gelebilir.

Fakat dediği gibi yazılımsal bir sorun olabilir. Virüs bulaşmış olabilir mesela.

Sisteme zaten yeni format attım herhangi bir uygulama yüklemeden bu sorun ile karşılaştım. Bios sadece güncelledim, Default ayarları değiştirmedim. Sorunumun SSD yüzünden olduğunu düşünüyorum, Donma esnasında görev yöneticisini açık bırakıyorum ve disk kullanımı %50 oluyor, Disk kullanımı düşünce sistem kendine geliyor.
Yazılımsal olabileceği aklıma gelmedi değil, fakat benim dikkatimi çeken aşırı ısınmaydı. Sonuçta anlık anormal yükselmelerde de sistem donma noktasına gelebilir.

Fakat dediği gibi yazılımsal bir sorun olabilir. Virüs bulaşmış olabilir mesela.
Dediğim gibi virüs bulaşma ihtimali çok düşük yeni format attım, Aşırı ısınma kasanın havalandırması yüzünden olduğunu tahmin ediyorum, Kısa sürede onu çözeceğim. Sıcaklık değeri normalken yine donma oluyor.
Bu sorun SSD yüzünden olur değil mi? Bilgili bir arkadaş bilgi verebilirse çok iyi olur.
WhatsApp Image 2019-08-03 at 20.12.58.jpeg

Donduğu zaman görev yöneticisinde böyle değerler oluşuyor. Donma geçince disk kullanımı %1 e geri düşüyor.

Son düzenleme:
Wsappx microsoft store güncellemeleri ile alakalı. Daha önce buga girip yüksek disk kullanımı yaşatmıştı bana. W10 kurulduktan sonra çoğu zaman saçmalayan bir işletim sistemi neler geldi başıma, arka arkaya format az atmadım otomatik güncellemeleri az kapatmadım

Wsappx microsoft store güncellemeleri ile alakalı. Daha önce buga girip yüksek disk kullanımı yaşatmıştı bana. W10 kurulduktan sonra çoğu zaman saçmalayan bir işletim sistemi neler geldi başıma, arka arkaya format az atmadım otomatik güncellemeleri az kapatmadım
Komple kapattım yine sonuç değişmedi. Disk %50 kullanım olması uygulamalar yüzünden değil, Garip bir şekilde %50 oluyor 10 saniye sonra geri düzeliyor.

Öncelikle herkese merhaba, Sahip olduğum parçalar: Ryzen 2600, Gigabyte b450m s2h ve Kingston Hyperx Fury 8GB (1x8GB) DDR4 3200 MHz CL18 Ram,
Sistem de CPU sıcaklığı boşta 52 derece, Yükte 90 dereceyi görüyor, Ara ara 5 10 saniyelik takılmalar oluyor. Sebebini anlayamadım. ADIDA64 ile sistem kararlılık testi yaptım.

Eki Görüntüle 423314

Sonuçlar da bunlar, Yardımlarınızı bekliyorum.
Örneğin Chrome açarken 10 saniye takılma oluyor mause hareket ediyor tıklaya biliyorum ama hiç tepki yok.
R5 2600 kullanıcısı olarak bende de donma sorunu vardı. Ama bende tamamen gidiyodu fare de hareket etmiyordu. Windows'a format attıktan sonra düzelmişti. Aida64'te ben de o sıcaklıkları gördüm ama oyunlarda 60'ları geçmediğinden önem vermemiştim ve bi problem yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı