Ryzen 5 2600 Yüksek Sıcaklık ve Frekans Değerleri

O zaman fanı kontrol et macunda olabilir. Stok soğutucu oldukça başarılı çünkü, şuan 3.85 de kullanıyorum gayet başarılı.
Macun Arctic MX-4, fan geldiği günden beri böyle, stok macunda bile bu sıcaklıklarda çalışıyordu. Sanırım Fan bozuk, 11.11 indirimlerinde kule tipi soğutucuya geçecektim zaten bir de öyle test ederim.
.
Bu arada Turbo değeri 3.9 Ghz ama hiçbir zaman o değere ulaşmadı işlemcim, onun için bir ayar var mı? Core Boost Auto'da.

Bende de aynı işlemci var.
4.0 GHz de 1.2875 V ayarında kullanıyorum. İmzamdaki soğutucuyu kullanıyorum boşta 35 derece, oyunda 50, stres testinde 68 dereceye kadar çıktı.

Macun Arctic MX-4, fan geldiği günden beri böyle, stok macunda bile bu sıcaklıklarda çalışıyordu. Sanırım Fan bozuk, 11.11 indirimlerinde kule tipi soğutucuya geçecektim zaten bir de öyle test ederim.
.
Bu arada Turbo değeri 3.9 Ghz ama hiçbir zaman o değere ulaşmadı işlemcim, onun için bir ayar var mı? Core Boost Auto'da.
Gerek olursa çıkıyor gerek olmadığı sürece en fazla 3.8 gördüm auto ayarda. Ama ekran kartı benchmark testi yaptığım zaman 3.9 u sabit gördüm işlemcide.

Gerek olursa çıkıyor gerek olmadığı sürece en fazla 3.8 gördüm auto ayarda. Ama ekran kartı benchmark testi yaptığım zaman 3.9 u sabit gördüm işlemcide.
Benim hiçbir zaman çıkmıyor, benchmark testlerinde olsun, full yük oyunlarda olsun aldığım günden beri turbo açmadı işlemci, bakıyorum stok soğutucu ile 4 GHz overclock yapan var, sabah ben denedim bilgisayar kendini kapattı :D

Cooler Master Hyper 212 Black Edition düşünüyorum, Arctic Freezer ile arasında çok fark yoksa bunu tercih edeceğim sanırım

@43385 Hocam 😃 Aynı işlemciye sahipmişiz. Bende oyunda maks 55 C oluyor. Stok fan ile. Sanırım dediğiniz gibi soğutucunuz da problem var. Birde bende de en fazla oyunda 3.7 Ghz oluyor. Neden artmıyor anlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı