Ryzen 5 2600'den 5600X'e geçilir mi?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Anakart olarak B450 A-PRO kullanıyorum. İşlemci olarak da R5 2600 kullanıyorum. 5600X'e geçersem bu anakarta yeni BIOS yükleyip kullanabilir miyim acaba?
Ayrıca genel olarak ne kadar bir performans artışı yaşarım? Genel Windows kullanımı ve oyunlarda ne kadar FPS artışı sağlar?
Ayrıca değer mi?

Ağır yük altına sokacaksan render programları kullanacaksan al.
Ayrıca sebep olmadan geçmek ne kadar mantıklı? elindeki ekran kartı nedir onuda belirtir misin?

Sırf oyun için alacaksan o kart ile büyük bir fark göremezsin. Daha sonra ekran kartını değiştirmeyi veya işlemciye yük bindirecek uygulamalar kullanmayı planlıyorsan al, diğer türlü manasız olur.

RX570 kullanıyorsun sanırım. Kullandığın ekran kartını değiştirmen çok daha mantıklı. Oyun oynarım diyorsan ekran kartını, sistemden render alacağım dersen işlemciyi değiştir. Bütçen ikisine de yetiyorsa ikisini de değiştir. Bu sistem için RTX 2060/RTX 2060 Super kartları iyi olur. O kadar çıkamam dersen 1660 Super/Ti iş görür.

RX570 kullanıyorsun sanırım. Kullandığın ekran kartını değiştirmen çok daha mantıklı. Oyun oynarım diyorsan ekran kartını, sistemden render alacağım dersen işlemciyi değiştir. Bütçen ikisine de yetiyorsa ikisini de değiştir. Bu sistem için RTX 2060/RTX 2060 Super kartları iyi olur. O kadar çıkamam dersen 1660 Super/Ti iş görür.

Ben kart değişirsem 3060 aşağısına inmek istemiyorum. Kaldı ki şu anki fiyatlarla biraz hikaye o iş.

Geri
Yukarı