Ryzen 5 2600'ü Ryzen 5 5600X'e yükseltmek

Bu attığım RAM manyak sapık bir şey ve ucuz bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ben 3200 RAM kullanırken 3600 Mhz bir RAM'e geçmeyi mantıklı bulmuyorum açıkcası. 2666 Mhz olsa eyvallah ama 400 Mhz için para harcamaya değmez.

Ben 3200 RAM kullanırken 3600 Mhz bir RAM'e geçmeyi mantıklı bulmuyorum açıkcası. 2666 Mhz olsa eyvallah ama 400 Mhz için para harcamaya değmez.
3600 hızda kullanmayacaksın zaten. Elindeki anakart çok güzel ve overclock ile 4000 CL 18 ayarlayacaksın. Hatta daha da üstü var 4400'e kadar yolu var.

Bu attığım RAM manyak sapık bir şey ve ucuz bence.

Şuan bütçem kısıtlı, açıkçası işlemci yükseltmesi sonrası toplu yükseltme yaparım diye düşünüyorum. 5600X zaten CS:GO ve Valorant için gayet yeterli olduğundan bellek yükseltme ihtiyacım yok gibi ya. Şuanki belleklerimi DOCP ile CL 16 - 3200 MHz kullanıyorum fakat yine kendim MHz arttırarak CL 16 - 3600 MHz kullanabiliyorum.

Şuan bütçem kısıtlı, açıkçası işlemci yükseltmesi sonrası toplu yükseltme yaparım diye düşünüyorum. 5600X zaten CS:GO ve Valorant için gayet yeterli olduğundan bellek yükseltme ihtiyacım yok gibi ya. Şuanki belleklerimi DOCP ile CL 16 - 3200 MHz kullanıyorum fakat yine kendim MHz arttırarak CL 16 - 3600 MHz kullanabiliyorum.
Yani sorununu yenisini aldıktan sonra eskini satarak 300'e çözecek bir öneri yaptım. Attığım belleklerin 4400'e kadar yolu var. İşlemcinde boşta ekran kartında boştaysa RAM hızıyla doğru orantılı FPS kazanıyorsun çoğu yerde. Sıkıntı yaşadığın oyunlarda da işlemcin darboğaza düşmüyor sadece bellek ve çekirdek hızı yetersiz kalıyor.
1617643865821.png

Mesela şu adam ne kadar RAM hızı arttırırsa o kadar işlemci kullanımı artacak. O kadar daha fazla besleyecek ekran kartını.

Yani sorununu yenisini aldıktan sonra eskini satarak 300'e çözecek bir öneri yaptım. Attığım belleklerin 4400'e kadar yolu var. İşlemcinde boşta ekran kartında boştaysa RAM hızıyla doğru orantılı FPS kazanıyorsun çoğu yerde. Sıkıntı yaşadığın oyunlarda da işlemcin darboğaza düşmüyor sadece bellek ve çekirdek hızı yetersiz kalıyor.
Eki Görüntüle 959353
Mesela şu adam ne kadar RAM hızı arttırırsa o kadar işlemci kullanımı artacak. O kadar daha fazla besleyecek ekran kartını.
Tamamdır aklımda bulunsun o zaman. Eğer işlemci aldıktan sonra da memnun kalmazsam ram yükseltmesi de yaparım. 2x8 3200 G.SKILL Kamuflaj, kutu fatura mevcut ama garantisi yok. Satarım, yükseltirim.

Konuyu takipteyim. R5 1600 ve GTX 1070 sistemi, 5600X'e güncelleyeceğim.
Arkadaşlar selamlar. Şu an kullandığım sistemim Ryzen 5 2600, 1070 Ti, TUF B450 PLUS GAMING, 2x8 3200 MHz ve 650W +80 güç kaynağı. İşlemcimi Ryzen 5 5600X ile güncellemek istiyorum sizce mantıklı olur mu? Oynadığım oyunlar Valorant ve CS:GO ağırlıklı, arada sırada render aldığım da oluyor. Özellikle Valorant'ta FPS değerlerim 144'ün altına çok düşüyor ve bundan dolayı güncellemek istiyorum desem yeridir. Fikirlerinizi bekliyorum.
Konuyu takipteyim. R5 1600 ve GTX 1070 sistemi, 5600X'e güncelleyeceğim. Anakart olarak senin kullandığın ve MSI B450 Tomahawk Max arasında kaldım. Memnun musun anakarttan?

Konuyu takipteyim. R5 1600 ve GTX 1070 sistemi, 5600X'e güncelleyeceğim.

Konuyu takipteyim. R5 1600 ve GTX 1070 sistemi, 5600X'e güncelleyeceğim. Anakart olarak senin kullandığın ve MSI B450 Tomahawk Max arasında kaldım. Memnun musun anakarttan?
Memnunum fakat normal bir kullanıcıyım, en ince detaylarına kadar test etmedim zorlamadım anakartı. Herhangi bir sıkıntım olmadı şuana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı