Ryzen 5 2600X GTX170 Ti Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

DoğukanT01

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, uzun süre bilgisayarımı temizlemiyordum ve geçen hafta temizledim. Tüm fanları en ince noktasına kadar temizleyip tüm parçaları tekrar taktım. Daha sonrasında Windows 10 ile formatladım bilgisayarı. Lakin Valorant'ta tahminimden çok daha düşük değerler alıyorum. En düşük ayarlarda 120-130 FPS falan alabiliyorum ve monitörüm 144Hz olduğundan doğal olarak kasma hissi oluşuyor. Bu konu hakkında nasıl bir çözüm uygulayabilirim?

Sistem özellikleri;
Ekran kartı: MSI GTX 1070 Ti Gaming X
Anakart: ASUS TUF B-450 Gaming.
İşlemci: Ryzen 5 2600X.
RAM: Corsair (2x8) 16 GB 3000MHz Dual Channel RAM.

Merhabalar, uzun süre bilgisayarımı temizlemiyordum ve geçen hafta temizledim. Tüm fanları en ince noktasına kadar temizleyip tüm parçaları tekrar taktım. Daha sonrasında Windows 10 ile formatladım bilgisayarı. Lakin Valorant'ta tahminimden çok daha düşük değerler alıyorum. En düşük ayarlarda 120-130 FPS falan alabiliyorum ve monitörüm 144Hz olduğundan doğal olarak kasma hissi oluşuyor. Bu konu hakkında nasıl bir çözüm uygulayabilirim?

Sistem özellikleri;

Orta ayarlara çekin en düşük ayarlarda işlemciye biniyor ekran kartına değil ve Valorant bu optimizasyonu olmayan bir oyun.

Grafik kartınız frekans düşürmüş olabilir testlerdeki frekanslar ile sizdeki frekanslara bakın oyun içi. Eğer sorun buysa çözelim :)

Ayarları yükseltip dener misiniz?

Değerlerde pek bir değişiklik olmuyor en düşük ayarlarda da orta ayarlarda da en yüksekte de hep aynı değerleri alıyorum hatta yüksek yapınca ayarları FPS daha da düşüyor.
Grafik kartınız frekans düşürmüş olabilir testlerdeki frekanslar ile sizdeki frekanslara bakın oyun içi. Eğer sorun buysa çözelim :)

Tam olarak nasıl kontrollerini yapacağımı bilmiyorum ama 😞

Sistem özellikleri;

Valorant cidden optimizasyon sorunu var. İnsanlar kaç bin liralık bilgisayarla oynasalar bile FPS yine çok düşük oluyor. Sizin buna yapabileceğiniz bir şey yok.

Değerlerde pek bir değişiklik olmuyor en düşük ayarlarda da orta ayarlarda da en yüksekte de hep aynı değerleri alıyorum hatta yüksek yapınca ayarları FPS daha da düşüyor.

Tam olarak nasıl kontrollerini yapacağımı bilmiyorum ama 😞

MSI Afterburner indirirsen sana yardımcı olurum.

Benim PC Valorant'ta 200 300 FPS alması lazım ama 120 170 FPS alıyor. Oyunun sorunu adam bile 1080 Ti'la bazen 140 FPS kadar düşüyor.

Geri
Yukarı