Ryzen 5 2600X İçin Anakart Önerisi

dexter1100

Hectopat
Arkadaşlar Ryzen ve 1060'lı bir sistem toplayacağım, anakart olarak ASUS ROG Strix B350-F düşündüm daha iyi bir öneriniz var mı? Bütçem 600-900TL arası ama lütfen ASUS marka önerin.
ASUS TUF X470-PLUS bu model de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS TUF X470-PLUS modelini alabilirsin.
Oreki nin linkini verdiği ürün en çok satılacak ürünler arasında olacaktır. Onu da alabilirsin
Asus, MSI, Gigabyte ülkemizde alınabilir en güvenilir markalar.
Asus tüketiciye verilen hakları sonuna kadar kabul eden bir firma. Destek veriyorlar.
İlk günden bozuk çıkan mal sadece Asus markası üzerinde yaşanmıyor. Tüketicinin satın aldığı ürün donanımsal sorunlu olup tamiri mümkün değilse para iadesi veya değişimi veriliyor.

Not: Satın aldığınız ürün distribütör garantili olmayıp ithalatçı garantisi olursa eğer ithalatçının anlaşmalı servisine götürülür veya satın aldığınız yere teslim ederek servise gönderilir. Eğer ithalatçı markanın servisiyle anlaşma yapmadıysa markanın servisi ürünü ücretli olarak tamir işlemine sokacaktır.

ASUS TUF X470-PLUS modelini alabilirsin.
Oreki nin linkini verdiği ürün en çok satılacak ürünler arasında olacaktır. Onu da alabilirsin
Asus, MSI, Gigabyte ülkemizde alınabilir en güvenilir markalar.
Asus tüketiciye verilen hakları sonuna kadar kabul eden bir firma. Destek veriyorlar.
İlk günden bozuk çıkan mal sadece Asus markası üzerinde yaşanmıyor. Tüketicinin satın aldığı ürün donanımsal sorunlu olup tamiri mümkün değilse para iadesi veya değişimi veriliyor.

Not: Satın aldığınız ürün distribütör garantili olmayıp ithalatçı garantisi olursa eğer ithalatçının anlaşmalı servisine götürülür veya satın aldığınız yere teslim ederek servise gönderilir. Eğer ithalatçı markanın servisiyle anlaşma yapmadıysa markanın servisi ürünü ücretli olarak tamir işlemine sokacaktır.
Direk ASUS olan her ürün bozuk geliyor vs. demedim sadece arkadaşımdan örnek verdim her üründe bu yaşanabilir. Destek konusunda katılmıyorum. Bir çok arkadaşım ve konulardan aşinayız ASUS desteğin ne kadar kötü olduğuna. Arkadaş sadece ASUS olsun diğerlerini önermeyin diyerek fanboyluk yaptığı için bu tarz bir yorumda bulundum. Kendimde ASUS monitör kullanıyorum. Monitörlerini beğenmesem fanboyluk yapıyor olsam almazdım.

Gigabyte x470 Aorus Ultra Gaming Yakında 800-900 Tl civarında Türkiye'de satılacağını düşünüyorum, Amazon'da şuan 809 Tl sipariş verilebiliyor fiyatından çok daha üstün bir kart olmuş ve çok şık duruyor. Ben Türkiye fiyatını bekleyeceğim sanırım bu kartın.

Gigabyte x470 Aorus Ultra Gaming Yakında 800-900 Tl civarında Türkiye'de satılacağını düşünüyorum, Amazon'da şuan 809 Tl sipariş verilebiliyor fiyatından çok daha üstün bir kart olmuş ve çok şık duruyor. Ben Türkiye fiyatını bekleyeceğim sanırım bu kartın.

Önerilen bu kart bana göre açık ara en iyi F/P anakart. Gaming 5 ile aynı VRM’lere sahip. Aralarındaki en büyük fark görünüm. Bunun haricinde pekte bir farkı yok. Bende bunu öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı