Ryzen 5 2600x İçin Anakart Önerisi

RalfKing

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu islemci icin anakart tavsiyesi istiyorum bütçe 700-750 lira. Windows OEM key alacağım için anakarta önem veriyorum sağlam kullanışlı bir şey olsun istiyorum. Gigabyte B450 Aorus, Elite ben bunu düşünüyorum.

Arkadaşların önerileri de güzel, ben daha uygun fiyatlı bir anakart önereyim.
MSI B450M Mortar

B450 Aorus Elite öneririm
Bende onu düşünüyordum zaten ama biraz daha beklicem bakalim nasıl öneriler gelecek.
Bu anakartı alırsanız sizin için daha uygun olur. Hem de indirimde. Ben şu anda kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum.
150 lira kadar bütcemi aşıyor. Aralarında cok fark var mı peki b450 ile.
Arkadaşların önerileri de güzel, ben daha uygun fiyatlı bir anakart önereyim.
MSI B450M Mortar

Micro ATX kartları sevmiyorum ya heybetli olsun dolu görünsün kasanın içi :)

Son düzenleme:
X470 am4 platformunun baba anakartı.OC potansiyeli daha yüksek.Çoklu amd ekran kartı desteği var.Normalde araya 300 400 lira fark giriyor diyoruzki fiyat farkını ödemeye gerek yok b450 alın.Fakat şindi hem üstün anakart hemde msi kalitesi işin içine giriyor bence 150 liralık fark ödenir

X470 am4 platformunun baba anakartı.OC potansiyeli daha yüksek.Çoklu amd ekran kartı desteği var.Normalde araya 300 400 lira fark giriyor diyoruzki fiyat farkını ödemeye gerek yok b450 alın.Fakat şindi hem üstün anakart hemde msi kalitesi işin içine giriyor bence 150 liralık fark ödenir
Cevabiniz için cok teşekkür ediyorum ama OC yapan biri degilim oyle ugrasmam fazla çoklu kart desteği deseniz milyoner olmam gerek yapmam icin :) bu ikisi dışında baska birsey yokmu 2 tane fazla giriş çıkıştan bahsetmiyorum. Mesela ses performansı olarak daha mı iyi x470 ler böyle seylere para veririm yani bilmem anlatabildim mi.

Cevabiniz için cok teşekkür ediyorum ama OC yapan biri degilim oyle ugrasmam fazla çoklu kart desteği deseniz milyoner olmam gerek yapmam icin :) bu ikisi dışında baska birsey yokmu 2 tane fazla giriş çıkıştan bahsetmiyorum. Mesela ses performansı olarak daha mı iyi x470 ler böyle seylere para veririm yani bilmem anlatabildim mi.
Yok hocam dediklerim dışında aman aman artı yok.Zaten anakartın gerektirdiği (oc,çoklu gpu) gibi hedeflerinizde yok b450 yeterde artar.

150 lira kadar bütcemi aşıyor. Aralarında cok fark var mı peki b450 ile.
Bu kart baba bir anakarttır. Bileşenleri tam performansıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca OC potansiyeli de yüksektir. Ses kalitesi başka anakartlara göre çok daha iyidir. 3 tane ekran kartı girişi vardır, GPS Bulunmaktadır. Bu kart size baya yeter.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı