Ryzen 5 2600X ile RTX 2070 darboğaz yapar mı?

Aliklkn1905

Hectopat
Selamlar arkadaşlar, PC hocasının yeni sistemi s class i aldım. Sistemde Ryzen 5 2600X ile RTX 2070 var normalde testlerde 2 kda darboğaz yok ama benim monitörüm 1080P. 1080PDE darboğaz olur mu? Olursa bana ne gibi zararı olur?

Bazı oyunlarda evet ekran kartı %100 kullanılamaz ancak bu oyun zevkinizi baltalamaz. İleride bir soğutucu alıp 2600X'i OC'lersiniz ve ekran kartınızdan daha fazla yararlanabilirsiniz. Zaten birçok AAA oyunda 1080P'de ekran kartı %100 kullanılacaktır ama dediğim gibi %100 LOAD'a girmemesi bir sorun teşkil etmez. Darboğaz terimi Türkçe'de ve Türkiye'mizde çok yanlış anlaşılıyor...

Hayırlı olsun 10 numara güzel sistem.

Bazı oyunlarda evet ekran kartı %100 kullanılamaz ancak bu oyun zevkinizi baltalamaz. İleride bir soğutucu alıp 2600X'i OC'lersiniz ve ekran kartınızdan daha fazla yararlanabilirsiniz. Zaten birçok AAA oyunda 1080P'de ekran kartı %100 kullanılacaktır ama dediğim gibi %100 LOAD'a girmemesi bir sorun teşkil etmez. Darboğaz terimi Türkçe'de ve Türkiye'mizde çok yanlış anlaşılıyor...

Hayırlı olsun 10 numara güzel sistem.
Teşekkürler ♥️ peki bu sistemde psu 550w işlemciye oc yapsam bu psu da sıkıntı olur mu ?

Ben bu sistemdeki hava akışının iyi olacağını düşünüyorum. Ne gibi olumsuzluklar olabilir yazarmısınız?

Ben bu sistemdeki hava akışının iyi olamayacağını düşünüyorum. Ne gibi olumsuzluklar olabilir yazarmısınız?

@Aliklkn1905 2070; çeksin çeksin 170-180 W çeksin, işlemci 100W bile çekse sorun olmaz yapabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim aydınlattığınız için
Sistemdeki kasa için yapılan yorumlar çok iyi hava akışı sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Fan olarak ekstra 2 fan da hediye var toplam kasada işlemci ve ekran kartı fanı ile 9 fan yapıyor hava konusunda sıkıntı olacağını zannetmiyorum
@Aliklkn1905 2070; çeksin çeksin 170-180 W çeksin, işlemci 100W bile çekse sorun olmaz yapabilirsiniz.
Kral sana son bir sorum olacak bakar mısın
@actanonverba

Son düzenleme:
Konuyu hortlatmış gibi oluyorum ancak ileride bu konuya bakıp karar verecekler olursa; evet 1080p'de darboğaz yapıyor. Warzone , Battlefield 5 gibi rekabetçi oyunlarda 144 Hz bir monitörü besleyemiyor. İki oyunda da her ayarları denesem de 70-100 FPS arasında kalıyor ki bu fiyattaki bir ekran kartına yazık ediyor. GPU kullanımı süreklii dalgalı stabil bir değer asla yok yer yer %50,60 , genelde ise %75 85 arası bu oyunlarda. 2k ya aldığımız zaman da rekabetçi oyunlar için mantıklı bir şey olmuyor FPS gene 70 85 arasında oluyor. Alıcak arkadaşlar yeni nesillere yönelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı