Ryzen 5 2600X ile Ryzen 7 2700X arasındaki farklar nelerdir?

Bende bilgisayar topluyorum hocam. Anakart olarak Gigabyte x470 aorus ultra gaming aldım anakart m.2 yuvasında soğutma plakası mevcut ve 4 pin pwn destekli fan girişi soketleri var anakart üzerinde fazlasıyla hemde, işinizi görecektir. M.2 olarak samsung evo 970 M.2 NVMe aldım. Sizin için de güzel bir seçim olur. İşlemci konusuna gelecek olursak bende tercihimi 2600x'den yana kullandım fazlasıyla işinizi görecektir. İşlemci soğutucusu olarak ne düşünüyorsunuz onu merak ediyorum benim karar vermediğim sadece işlemci soğutucusu kaldı. Ek olarak almadıysanız eğer, kasa Cooler Master mb511, güç kaynağı Cooler Master vanguard v750 ve monitör olarak MSI MAG241C aldım değerlendirebilirsiniz. Ram konusuna gelince desteklenen ram listesinde anakart test aşamasında test'i yapılan ram'ler bulunmakta listede olmayan ramler konusunda bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Bende bilgisayar topluyorum hocam. Anakart olarak Gigabyte x470 aorus ultra gaming aldım anakart m.2 yuvasında soğutma plakası mevcut ve 4 pin pwn destekli fan girişi soketleri var anakart üzerinde fazlasıyla hemde, işinizi görecektir. M.2 olarak samsung evo 970 M.2 NVMe aldım. Sizin için de güzel bir seçim olur. İşlemci konusuna gelecek olursak bende tercihimi 2600x'den yana kullandım fazlasıyla işinizi görecektir. İşlemci soğutucusu olarak ne düşünüyorsunuz onu merak ediyorum benim karar vermediğim sadece işlemci soğutucusu kaldı. Ek olarak almadıysanız eğer, kasa Cooler Master mb511, güç kaynağı Cooler Master vanguard v750 ve monitör olarak MSI MAG241C aldım değerlendirebilirsiniz. Ram konusuna gelince desteklenen ram listesinde anakart test aşamasında test'i yapılan ram'ler bulunmakta listede olmayan ramler konusunda bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Ben başlarsa stok soğutucusunu kullanıcam bir iki ay sonra almayı düşünüyorum arkadaşlar ikna etti beni b450 yonga setine döndüm ben.

Bende öyle düşünüyorum ben zaten lol pubg csgo tarzı oyunlar oynuyorum bide artık güzel pc var diye bir iki yeni oyuna sararım belki o kadar.
MERHABA Stretch mcfadden
pc toplamak sanat işi heralde :D bende uğraşıyorum 10 gündür.sistemini topladınmı?eger topladıysan hangi parçaları seçtin ve performansı nasıl.bilgi verebilirsen yardımcı olmuş olacaksın.bende 2600x ile 2700x arasında ve B450 ile x470 arasında kalanlardanım.

B450 tomahawk en stabil b450 lerden biri diyorlar, ben memnunum. Sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım. 2600 u 4.15 te stabil çalıştırıyorum. Tabi sıvı soğutma ile.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı