Ryzen 5 2600X Sistem oyun açılınca kapanıyor

Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Youtuber
Bilgisayarım son zamanlarda oyundayken anlık 2-3 saniyelik takılmalar yaşıyordu (5-6 kere). Son 2 gündür oyuna girince kasada ki bütün fanlar son hızla dönüp bilgisayar kendine reset atıyor. Virüs vs. diye format attım tertemiz oldu. 1 oyun yükledim girmeyi denedim. Formattan sonra yine girer girmez siyah ekran verdi ve bütün fanlar yine son hız dönüp pc kendini resledi. Acaba neyden kaynaklı olabilir yardımcı olabilir misiniz ? :)

PC ÖZELLİKLERİ -

► AMD 3.6GHz Ryzen 5 2600X işlemci.
► Gigabyte B450M S2H anakart.
► Apache Panther 8x2 (16 GB) 3200MHz RAM.
► NVIDIA RTX 2060 Super ekran kartı
► FSP CMT120A kasa.
► FSP 500W 80+ Silver güç kaynağı
► Adata 240GB SSD sabitdisk + 1 TB harddısk.

Bilgisayarım son zamanlarda oyundayken anlık 2-3 saniyelik takılmalar yaşıyordu (5-6 kere). Son 2 gündür oyuna girince kasada ki bütün fanlar son hızla dönüp bilgisayar kendine reset atıyor. Virüs vs. diye format attım tertemiz oldu. 1 oyun yükledim girmeyi denedim. Formattan sonra yine girer girmez siyah ekran verdi ve bütün fanlar yine son hız dönüp pc kendini resledi. Acaba neyden kaynaklı olabilir yardımcı olabilir misiniz ? :)

PC ÖZELLİKLERİ -

► AMD 3.6GHz Ryzen 5 2600X işlemci.
► Gigabyte B450M S2H anakart.
► Apache Panther 8x2 (16 GB) 3200MHz RAM.
► NVIDIA RTX 2060 Super ekran kartı
► FSP CMT120A kasa.
► FSP 500W 80+ Silver güç kaynağı
► Adata 240GB SSD sabitdisk + 1 TB harddısk.
anakart yüzünden olabilir anakarti kasadan çıkartıp oyunu açın egert kapanırsa anakartın üstündeki parçaları elinizle bir kontrol edin anormal bir sıcaklık varise anakart alakalı olabilir diye düşünüyorum

Bios ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi?

Hocam overclock var mı ? Bende ayarsız OC yapınca tam olarak aynı olay başıma geliyordu. Ekran kararıyor, tüm fanlar son hız dönüyor, resete basınca geçiyordu.

Bios ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi?
Denedim. Olmadı.
Sıcaklık değerlerini yazabilir misiniz?
Hacı oyuna girer girmez attığı için deneyemiyorum. Biraz önce baktım.
Oyuna girmeden önce ekran kartı 50 derece.
Girdikten sonra ekran kartı 55 derece işlemci de 60 civarındaydı. Sonra zaten tak diye atıyor.
Ama ekran siyah oluyor. Arkada discordda ki arkadaşlarımın sesi geliyor.
Sonra kapanıyor yine..
Hocam overclock var mı ? Bende ayarsız OC yapınca tam olarak aynı olay başıma geliyordu. Ekran kararıyor, tüm fanlar son hız dönüyor, resete basınca geçiyordu.
Eski ram'im 2100mhz idi. Sadece yeni ram aldığımda aylar önce BIOS'dan 2100 mhz'den 3200 mhz'ye çıkardım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı