Ryzen 5 2600X sistemde oyun FPS'leri düşük

kritvkras

Hectopat
Daha fazla  
Dün finallerin bitimiyle eve geldim FIFA 23 almıştım oyunu açtım ve FPS aşırı düşüktü araştırdım. FIFA 23'ün optimizasyon sorunu nedeniyle düşük FPS alıyorum deyip gidip yattım. Sabah uyanınca Valorant'a gireyim dedim onda da aynı sorunla karşılaştım. Normalde 140 FPS'den aşağıya zor düşerdi şimdi 80'den yukarıya çıkamıyor FPS'im. Sorun ne olabilir? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Ryzen 5 2600X
GTX970
16 GB RAM

Not: Driverları falan güncelledim.

Dosya Ekleri

• depolama.png
    depolama.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 29
Ayrıca onlar 3'lü şekilde ayrılmış performans düşüklüğü o yüzdende olabilir onlar tek bir şeyin içinde olsa daha yüksek FPS alırsınız. Yani tek bir SSD 1TB gibisinden.

Hocam fiyatlar malum. Zaten üniversite okuyorum yılda 1-2 kere eve gelip 1-2 hafta durup gidiyorum. Bilgisayarı temizleyip devam etmem daha mantıklı olacak sanırım.

Neredeyse hepsi dolmuş taşmış. Bilgisayarınızı sıfırlayıp tekrar Valorant fpsinize bir bakın. Olmazsa güvendiğiniz bir bilgisayarcıya sorun.
Yaklaşık 1 TB‘lik veri FPS düştü diye silinmez. O kadar kolay değil o kadar bilgiyi çöpe atmak.
Dün finallerin bitimiyle eve geldim FIFA 23 almıştım oyunu açtım ve FPS aşırı düşüktü araştırdım. FIFA 23'ün optimizasyon sorunu nedeniyle düşük FPS alıyorum deyip gidip yattım. Sabah uyanınca Valorant'a gireyim dedim onda da aynı sorunla karşılaştım. Normalde 140 FPS'den aşağıya zor düşerdi şimdi 80'den yukarıya çıkamıyor FPS'im. Sorun ne olabilir? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Ryzen 5 2600X
GTX970
16 GB RAM

Not: Driverları falan güncelledim.
Hocam bu FPS düşüşü spesifik bir olaydan sonra mı gerçekleşti. Belki bir güncelleme indirmişsinizdir (BIOS veya ekran kartı driverı gibi). Son zamanlarda bir güncelleme indirdiniz mi veya bilgisayarın başına bir şey geldi mi? Durup dururken 60 fps’nin yok olacağını düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı