Ryzen 5 2600X sistemde oyun FPS'leri düşük

Yaklaşık 1 tb‘ilk veri FPS düştü diye silinmez. O kadar kolay değil o kadar bilgiyi çöpe atmak.

Hocam bu FPS düşüşü spesifik bir olaydan sonra mı gerçekleşti. Belki bir güncelleme indirmişsinizdir (BIOS veya ekran kartı driverı gibi). Son zamanlarda bir güncelleme indirdiniz mi veya bilgisayarın başına bir şey geldi mi? Durup dururken 40 FPS'nin yok olacağını düşünmüyorum.

Hocam ben üniversite okuyorum. Daha yeni geldim geldiğim gibi de FIFA'ya girdim FPS düşünce driver güncelleme falan işlemleri yaptım.

Yaklaşık 1 tb‘ilk veri FPS düştü diye silinmez. O kadar kolay değil o kadar bilgiyi çöpe atmak.

Hocam bu FPS düşüşü spesifik bir olaydan sonra mı gerçekleşti. Belki bir güncelleme indirmişsinizdir (BIOS veya ekran kartı driverı gibi). Son zamanlarda bir güncelleme indirdiniz mi veya bilgisayarın başına bir şey geldi mi? Durup dururken 40 FPS'nin yok olacağını düşünmüyorum.

Yaklaşık 1TB'lik verinin yarısı oyundur büyük ihtimalle geriside yedeklenebilir bu kadar önemliyse hocam. Bilgisayarı sıfırlamadan korkmayın yılda bir kez yapılması gereken bir şey bence çünkü bilgisayarı rahatlatıyor gerçekten.

Hocam ben üniversite okuyorum. Daha yeni geldim geldiğim gibi de FIFA'ya girdim FPS düşünce driver güncelleme falan işlemleri yaptım.

O zaman eski sürüm indirmiş olabilirsin.

Yaklaşık 1TB'lik verinin yarısı oyundur büyük ihtimalle geriside yedeklenebilir bu kadar önemliyse hocam. Bilgisayarı sıfırlamadan korkmayın yılda bir kez yapılması gereken bir şey bence çünkü bilgisayarı rahatlatıyor gerçekten.

En güncelini indirdim hocam sonra da kontrol ettim zaten.

Hocam bilgisayarı sadece oyun için kullanıyorsanız sürekli sıfırlayın ama bu alet herkes için oyun amaçlı kullanılmıyor aynı zamanda bir depolama aracı. Format sürekli yapılacak bir şey değildir, formatın bir kaç sebebi olabilir: Virüs yemişsinizdir, dosyalarınızı kurtarmak ve bilgisayarınızı temizlemek için format atarsınız. Veya bilgisayarınız yavaşlamıştır, içini boşaltıp hızlandırmak için atarsınız. Sürekli format atmak hem gereksiz zaman kaybıdır, hem de dosyaları yedeklemek gibi işler zahmet gerektirir.

Hocam bilgisayarı sadece oyun için kullanıyorsanız sürekli sıfırlayın ama bu alet herkes için oyun amaçlı kullanılmıyor aynı zamanda bir depolama aracı. Format sürekli yapılacak bir şey değildir, formatın birkaç sebebi olabilir: Virüs yemişsinizdir, dosyalarınızı kurtarmak ve bilgisayarınızı temizlemek için format atarsınız. Veya bilgisayarınız yavaşlamıştır, içini boşaltıp hızlandırmak için atarsınız. Sürekli format atmak hem gereksiz zaman kaybıdır, hem de dosyaları yedeklemek gibi işler zahmet gerektirir.

Tüm oyunlara el atıp en son bu hale geldi. Yapmam gereken başka bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• aaAaa.png
    aaAaa.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı