Ryzen 5 2600X Sisteme 400 TL'ye PSU Önerisi

KadimBeyy

Hectopat
Sistemin ana parçaları şöyle;
Ryzen 5 2600X
Asus Rog Strıx B350-F Gaming
MSI GTX 1060 6 GB Gamıng X
3200 MHz RAM (alınmadı daha)
Dark N10 Advanced (5 led fanlı)
Toshıba P300 1 TB 7200rpm 64mb

Uzun yıllar dayanabilecek ve sessiz çalışan bir PSU olması gerekiyor, önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız model daha güzel. Benim Önerime göre Modülerlik yani tak-çıkar avantajı var. Bu Da daha rahat bir montaj ve daha güzel bir görüntü sunar size. Kullanmadığınız kabloları da çıkarıp daha ferah bir kasaya dönüştürebilirsiniz kasanızı.
bende öyle düşünüyorum onu alma taraftarıyım. Fakat molex sayısı diğerinin yarısı yani 3 adet bir sorun yaşatmaz bana umarım.Zaten 5 tane fan var kontrolcü ile bağlayacağım için bir molex den bağlantı yapacağım.

yük altında dahi kullanmaz mı diyorsunuz 46A yeterli olur mu. Diğer model 54.17A veriyor 12V çıkışı olarak.
Kimse sistemin ne kadar güç kullandığını hesaplamadan:
" Abicim sana 500W 600W yetmez R5 2600X var sistemde yahu! Al 750W rahatına bak! " anlayışı var. Güç kullanımını hesaplamak için siteler var diye biliyorum. İşlemci, ekran kartı, ram, anakart, ssd, hdd gibi bileşenleri seçtikten sonra hesaplıyor.

Kimse sistemin ne kadar güç kullandığını hesaplamadan:
" Abicim sana 500W 600W yetmez R5 2600X var sistemde yahu! Al 750W rahatına bak! " anlayışı var. Güç kullanımını hesaplamak için siteler var diye biliyorum. İşlemci, ekran kartı, ram, anakart, ssd, hdd gibi bileşenleri seçtikten sonra hesaplıyor.
teşekkür ederim, sanırsam fazla mal göz çıkarmaz anlayışı var. Fiyat bakımından da uygunsa daha yüksek olanı almanın bir zararı olmaz sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı