Ryzen 5 2600X sisteme yükseltme önerileri

goesbyefe

Hectopat
Merhaba şu an kullandığım sistemim.
Şimdi yukarıdaki sistemimin anakart ekran kartı kasa ve RAM'ini değiştirmeyi düşünüyorum aklımdaki parçalar şöyle.
Şımdi yukarıda yazdığım parçaları aldığımda bir sorun çıkar mı?
Daha farklı bir öneriniz var mı yükseltme konusunda?

M2 ssd almanız iyi olacaktır özellikle samsung 970 evo plus gibi bir model alır iseniz 250 gb sadece windows kurarsanız iyi bir performans alırsınız sistemde onun dışında oyun, fotoğraf, film gibi şeyleri normal ssd'iye depolamanız daha iyi olur ram'ler gayet iyi bence yeni bir anakart alacaksınız bence gigabyte b450m s2h işinizi görecektir bütçe olarak da idealdir yada b550m s2h modelini de alabilirsiniz veyahut ds3h ekran kartı almayı bu dönemde pek sağlıklı görmüyorum açıkçası çünkü hakettikleri fiyat etiketine sahip değiller o yüzden diğer sistemdeki parçaları alıp bir kenarda bırakabilirsiniz ikinci el temiz bir ekran kartı bulma şansınız var ise yada bekleyebilir iseniz ilerki zamanlarda hem fiyat hemde stok sorunu aşılır ise önerdiğiniz modellerin fiyatına uygun ekran kartları bulabilirsiniz daha iyi.

M.2 SSD almanız iyi olacaktır özellikle Samsung 970 EVO Plus gibi bir model alır iseniz 250 GB sadece Windows kurarsanız iyi bir performans alırsınız sistemde onun dışında oyun, fotoğraf, film gibi şeyleri normal SSD'iye depolamanız daha iyi olur RAM'ler gayet iyi bence yeni bir anakart alacaksınız bence Gigabyte B450M S2H işinizi görecektir bütçe olarak da idealdir ya da B550M S2H modelini de alabilirsiniz veyahut DS3h ekran kartı almayı bu dönemde pek sağlıklı görmüyorum açıkçası çünkü hakettikleri fiyat etiketine sahip değiller o yüzden diğer sistemdeki parçaları alıp bir kenarda bırakabilirsiniz ikinci el temiz bir ekran kartı bulma şansınız var ise ya da bekleyebilir iseniz ilerki zamanlarda hem fiyat hem de stok sorunu aşılır ise önerdiğiniz modellerin fiyatına uygun ekran kartları bulabilirsiniz daha iyi.

Ekran kartı konusunda bende beklemeyi düşünüyorum zaten şu sıralar stok çok fazla yok bu yüzden de sanırım fiyatlar biraz uçuk.

Yeni konular

Geri
Yukarı