Ryzen 5 2600X ve GTX 1060 sistem toplama

Anakart olarak, Asus Tuf B450 Gaming Plus öneririm.
RAM olarak, Kingston HyperX Predator 2x8 16GB 3200MHZ CL16 DDR4 öneririm. Çift kanal olması AMD işlemcilerde ciddi farklılıklara sebep olur.
Dediğiniz ürünlerin toplamı 2300 TL tutuyor artık adam sistemi domates kasasına kurar.

Arkadaş bütçesini belirtmiş siz feci şekilde aşmışsınız.

Dediğim gibi ben sadece öneride bulundum, uygulayıp uygulamamak kullanıcıya kalmış. Asus TUF B450 Plus Gaming Anakartın 800 küsür lira olduğunu bilmiyordum :D Haziran ayında Asus TUF B350M Plus Gaming anakartı 530 lira gibi bir fiyata almıştım. Benim anakart bile 760 lira civarındaymış. :( Kur cidden sarsmış yani ama TUF serisi bir anakartı tercih etmek uzun vadede daha karlı, yine alıcı bilir yani. 5 Yıl garanti sunuyorlar ve üst seviye kalitede malzemeler kullanıldığını belirtiyorlar vede ayrıca koruyucuların mevcut olduğu söyleniyor. RAM'i yine sizin önerdiğiniz gibi tek modül yaparsa 300 lira civarı fazladan para ödemiş oluyor.

TUF B450-PLUS GAMING | Anakart | ASUS Türkiye (Birde Asus TUF B450M Plus Gaming var ona da bakabilirsiniz, MicroATX anakart düşünüyorsanız.)

Dediğim gibi ben sadece öneride bulundum, bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok.

Dediğim gibi ben sadece öneride bulundum, uygulayıp uygulamamak kullanıcıya kalmış. Asus TUF B450 Plus Gaming Anakartın 800 küsür lira olduğunu bilmiyordum :D Haziran ayında Asus TUF B350M Plus Gaming anakartı 530 lira gibi bir fiyata almıştım. Benim anakart bile 760 lira civarındaymış. :( Kur cidden sarsmış yani ama TUF serisi bir anakartı tercih etmek uzun vadede daha karlı, yine alıcı bilir yani. 5 Yıl garanti sunuyorlar ve üst seviye kalitede malzemeler kullanıldığını belirtiyorlar vede ayrıca koruyucuların mevcut olduğu söyleniyor. RAM'i yine sizin önerdiğiniz gibi tek modül yaparsa 300 lira civarı fazladan para ödemiş oluyor.

Dediğim gibi ben sadece öneride bulundum, bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok.
RAM ilerde de yükseltilebilir o yüzden dedim tamam uzatmayalım.

@kunduzbey merhabalar, daha önce önerdiğiniz sistemin aynısını neredeyse toparladım, sadece ekran kartı olarak Asus Dual Radeon Rx 580 8gb fiyatı 1770 TL olduğu için, bir şey sormak istiyordum kasa olarak Dark N10 750W mid tower kasa almayı düşünüyorum fiyatı 720 TL ye denk geliyor sizin önerdiğiniz mi yoksa bu mu arasında kaldım bu kasalar hakkında bilginiz var mı ?

Teşekkürler

@kunduzbey merhabalar, daha önce önerdiğiniz sistemin aynısını neredeyse toparladım, sadece ekran kartı olarak Asus Dual Radeon Rx 580 8gb fiyatı 1770 TL olduğu için, bir şey sormak istiyordum kasa olarak Dark N10 750W mid tower kasa almayı düşünüyorum fiyatı 720 TL ye denk geliyor sizin önerdiğiniz mi yoksa bu mu arasında kaldım bu kasalar hakkında bilginiz var mı ?

Teşekkürler
Güç kaynağından bütçe kısılmaması taraftarıyım. PSU olmayan bir kasa alıp 80+ Bronzedan aşağı bir PSU almayın.

Kasa olarak Dark N10 kullanıyorum, kaliteli ve yeterli bir kasa. Rahatlıkla alınabilir.

FSP, Cooler Master, Corsair, Aerocool-KCAS gibi markalardan alabilirsin.

@Shimada Sensei O zaman dediğiniz gibi PSU olmadan Dark N10 alıp üzerine önerebileceğiniz PSU var mı ? En az 600W olması lazım sanırım topladığım sistem için
Arkadaşlar selam Dark N10 kasa üzerinde sağ tarafında bulunan disk yuvasına diski yerleştirdiğim zaman sistem üzerinde görür müyüm bağlantıları yapılı mıdır yoksa bağlantı kablosunu orada bulunan vidayı söküp takmak mı lazım ?

Teşekkürler

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    138,8 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı