Ryzen 5 2600X ve GTX 1080 sistem toplama

robotcan

Hectopat
8 yıllık emektar bilgisayarımdan sonra yeni, güçlü ve beni 4-5 yıl idare edebilecek geliştirilebilir bir oyuncu masaüstü bilgisayarı toplamaya karar verdim. Tabi bu konuda gerçekten tecrübesizim, gerek bileşenler olsun gerek teknolojide bu yüzden sizin yardımlarınıza ihtiyaç duyarak bu konuyu açtım. Toplayacağım sistemden beklentim Full HD yüksek ayarlarda oyunları oynayabilmek, özellikle online oyunlar tercihim. PUBG, BF1, Fortnite, CS:GO gibi oyunlarda iyi bir FPS almak istiyorum. Ayrıca ileride Twitch üzerinden yayın yapmak gibi bir düşüncem de var. Sisteme ayırabileceğim bütçe 8000-8500 lira olarak düşünüyorum, tabi daha aşağı rakamlar da performansımı etkilemeyecek ise neden olmasın. Monitör konusuna gelecek olursak genellikle FPS oyunları oynadığım için monitör benim için önemli, monitör için bütçem ise 1750-2000 lira olarak düşünüyorum. Ben kendimce bir sistem toplamaya çalıştım, sizden istediğim eksiğiyle artısıyla sistemi yorumlamanız ve kendi sistem önerinizi benimle paylaşmanız. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, iyi Sosyal'ler.

Kendi topladığım sistem;
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X
  • Anakart: MSI B350M GAMING PRO AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1
  • Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 RAM
  • Ekran Kartı: GALAX GeForce GTX 1080 8GB Ekran Kartı
  • HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB
  • SSD: Samsung 250 GB 860 Evo
  • Kasa: COOLER MASTER CMP351 500W USB 3.0 Siyah MidT KASA
  • Güç Kaynağı: Kasada mevcut
  • Monitör: AOC 24" G2460PF 1ms 144Hz Full HD HDMI DVI DP FreeSync GAMING MONİTÖR

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı