Ryzen 5 2600X ve RTX 2060 Sistem Değerlendirmesi

angelwick

Decapat
CPU : Ryzen 5 2600x
GPU : RTX 2060 6GB OC
PSU : Coolermaster 600w 80+
MB : B450M pro
Soğutmam : Corsair Hydro Serisi H110i 280mm
Kasam : Cooler Master MasterBox MB511
Bir değerlendirecek olursanız sizce sistemim iyi midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek, HDD, SSD durumunu belirtmemişsiniz ama gayet güzel olmuş. Anakart da her ihtimale karşı 4 bellek slotluysa ve donanımları makul fiyatlarla aldıysanız, yani yanlış firmadan gereksiz pahalı alarak daha iyi donanım seçme şansını geri tepmediyseniz sorun yok gibi görünüyor.

Gayet güzel gözüküyor. Ekran kartınızın modeli nedir?
Gigabyte RTX2060 WindForce OC
Bellek, HDD, SSD durumunu belirtmemişsiniz ama gayet güzel olmuş. Anakart da her ihtimale karşı 4 bellek slotluysa ve donanımları makul fiyatlarla aldıysanız, yani yanlış firmadan gereksiz pahalı alarak daha iyi donanım seçme şansını geri tepmediyseniz sorun yok gibi görünüyor.
Adata DDR4 16GB ram
Adata SU650 240GB
Seagate Barracuda 1TB
bütçe olarak bunları kısmak zorunda kaldım ramlerden memnunum ama diğer ikisini kolaylıkla değiştirebiliceğimden kısmıştım

Kısılmış bir şey göremedim ben, hepimizin liste oluşturup tavsiye ederken standart kabul ettiği kriterler. Değiştirmek için, özel ihtiyaç duymuyorsanız yada sıkıntı çıkarmıyorlarsa değiştirmek için her hangi bir sebep göremiyorum. Bellekler 2x8 ve 3000 MHZ civarıysa da tamam daha ne olacak.

Ryzen işlemcilerin çift kanal, yani 2x4 yada 2x8 şeklinde bellek kullanımı ile ve yüksek MHZ değerleri ile daha iyi performans sergilediği söyleniyor. Belleklerinizin vaad ettiği değerlerde çalıştığına emin olun. Bios üzerinde buna nasıl bakacağınızı yada nasıl ayarlar yapmanız gerektiğine dair anakartınızın modeline bağlı olarak klavuzlar izleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı