Ryzen 5 2600X ve RX 570 4 GB Sistem Toplama

Merhaba arkadaşlar. Yukarıda belirttiğim sistem olmasa da tavsiyeleriniz üzerine parçlarını güncellediğim sistemi aldım. Bir-iki gün içerisinde daha detaylı olabilecek şekilde görüşlerimi ileteceğim. Mesajıma kısa ama bilgilendirici yorumları yapan arkadaşlarada teşekkürler.

Aldığım Sistem:
  • Anakart: ASUS PRIME B450M-K AMD B450 Soket AM4 Ryzen™ DDR4 3466MHz(O.C) M2 USB3.1 Anakart
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci
  • Ekran Kartı: Sapphire RX580 PULSE GDDR5 8GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
  • RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram
  • SSD: TOSHIBA OCZ 240GB TR200 Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)
  • Kasa + PSU: CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-DELTA 80PLUS 550W RGB FANLI MidT ATX SİYAH KASA
Bu haliyle sistemi Vatan Mağazadan: 4.311 TL fiyata aldım. Kurulumu mağazada yapıldı.

Not olarak belirtmek istediğim bir husus var. Belki başka arkadaşlara yardımcı olur.

İlk konuyu açarkende belirtmiştim. Monitörümü değiştirmek yada yeni monütör almak istemediğimi, en fazla tv'ye bağlayacağımı söylemiştim. Şimdi ben eski sistemimle, sadece VGA desteği olan monütörümden çıkışı ekran kartımın arkasındaki DVI bağlantısına dönüştürücü bir parça ile bağlıyordum.

Elimdeki VGA>DVI dönüştürücünün - (yani düz görünen eksi pin) üst ve altında yine pinler bulunuyordu. Yeni aldığım ekran kartı DVI desteği mevcuttu ancak elimdeki dönüştürücü ekran kartına olmadı. Ekran kartındaki DVI girişinde - (yani düz görünen eksi pin)'de ekstra düz çizgilerin üst ve altında pin girişleri bulunmuyordu. Oraya uyumlu 15 TL'lik bir ara parça dönüştürücü aldım ancak monitörüm tepki vermedi ve sinyal yok uyarısı aldım.

Çözümü VGA>HDMI dönüştürücüsü ile halletim. 50 TL civarındaki bu ara aparat ile görüntü alabildim. Ancak bu nekadar verimli olacak bilemiyorum. Muhtemelen yakın zaman ideal bir HD monitöre geçiş yapmam gerekecek.

Dosya Ekleri

• elimdeki_donusturucu.jpg
    elimdeki_donusturucu.jpg
    359,6 KB · Görüntüleme: 15
  • ekran kartındaki giris.jpg
    ekran kartındaki giris.jpg
    407,6 KB · Görüntüleme: 25
  • ilk_deneme.jpg
    ilk_deneme.jpg
    181,7 KB · Görüntüleme: 22
  • temsili_son_cozum_aldigim_urun.jpg
    temsili_son_cozum_aldigim_urun.jpg
    16,7 KB · Görüntüleme: 18
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı