Ryzen 5 2600X ve RX 590 düşük FPS problemi

atscan

Hectopat
Sistem;
  • -R5 2600X
  • -8*2 3200 MHz CL18 RAM Kingston
  • -120 GB Kingston SSD
  • -1 TB HDD 7200 RPM Toshiba
  • -RX 590 8 GB Nitro + Sapphire ekran kartı

Oyunlar orijinal değil fakat izlediğim videolarda 100 FPS alırken ben 60 FPS alıyorum. R6 orijinal fakat aynı sorun var. FPS düşük ve dokuların geç yüklenmesi problemi var. En çok bu beni üzüyor, başka forumlarda yardım edemediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sistem throttling yapıyor olabilir. Msi afterburner kullanarak bize verileri gönderin bir kontrol edelim. 60 fps sabit alıyorsanız fps düşük demek değildir ayrıca

O kadar sebep var ki... Sana tavsiyem darboğaz mı var onu anla. Gpu nun sıcaklığını ve kullanma yüzdelerini kontrol et. Bios tan modu auto dan çıkar amp ye al. Ramler otomatik 3000 mhz olmalı. Olmazsa kendin al. Baktın herşey normal geliyor , ekran kartını garantiye yolla. Crack oyunlarda düşük fps olabilir ayrıca. Eğer crack oyunlar sistemine zarar verdiyse bir bardak soğuk su öneririm.😀 Ama zannetmiyorum düşük bir ihtimal. Eğer sorun çözülmezse bizi yine bilgilendir.

RAM frekanslarınız kaçta çalışıyor? CPU-Z ile kontrol edin bir. Çünkü Ryzen işlemciler yüksek frekansta daha iyi çalışmaktadırlar. Frekans değerlerinize bir bakıp, XMP kapalı ise açmanızı öneririm. V-Sync kontrol edin. Eğer FPS sabit 60 ise.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı