Ryzen 5 2600X ve RX 590 sistem toplama

def2easy06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
  • Ryzen 5 2600X
  • Asus TUF B450 Plus Gamıng
  • Adata DDR4 16 GB 3200 MHz RAM
  • Sapphire RX 590 Nitro SE ekran kartı
  • Seagate Barracuda 1 TB HDD
  • Adata 240 GB SSD
  • Aerocool Rift 500W temperli camlı ATX kasa
  • Akasa Venom soğtucu
Toplamda fiyat 6120 TL, oynayacağım oyunlar ise CS:GO, PUBG, Fortnite, LoL. Sizce sistem nasıl ve bir de uygun fiyatlı gamıng monitör tavsiyesi yaparsanız çok güzel olur. Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Alıcağın kasa ve güç kaynağı buysa yetersiz. 12V kanalından en fazla 350W bir güç sağlayabiliyor. RX 590 tek başına zaten tam yükte 225W tüketebilen bir kart. Kaldıki PSU zaten kalitesiz bir şey bir de yüksek güç gereksinimli parça kullanırsanız sorun yaşamanız kaçınılmaz.

İşlemciyi R5 2600 yapıp PSU'ya yatırım yapmanızı şiddetle öneririm.

Alıcağın kasa ve güç kaynağı buysa yetersiz. 12V kanalından en fazla 350W bir güç sağlayabiliyor. RX 590 tek başına zaten tam yükte 225W tüketebilen bir kart. Kaldıki PSU zaten kalitesiz bir şey bir de yüksek güç gereksinimli parça kullanırsanız sorun yaşamanız kaçınılmaz.

Çok teşekkürler yorum ve yardımınız için fakat birkaç sorum daha olacak sizce. Alacağım kasa ne olmalı? R5 2600 takınca FPS düşüşü olur mu yazdığım oyunlarda? Ayrıca sizce alacağım PSU ne olmalı? PC şu anlık Teknobiyotik'in sitesinde 326W çekiyor görünüyor, yeniden yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıca bu kasanın 600W versiyonunu alsam yeterli gelir mi? 12v kanalından 540W veriyor, yorumlarınızı bekliyorum.

@def2easy06

Ryzen 5 2600 ve RX 590 ikilisi sizi üzmez.

Güç kaynağına 350₺ desek kasaya 350₺ kalıyor. Bana sorarsan bu kasaya 350₺ fazla ama ben ışıklı mışıklı istiyorum dersen bir şey diyemem.

Bu kasanın desteklediği maksimum hava soğutma yüksekliği 155mm, senin alacağın işlemci soğutucusunun yüksekliği 160mm bu sıkıntı oluşturabilir.

Alıcağın bellekler 2×8=16'mı yoksa 1×16=16'mı?

Son olarak işlemci soğutucu seçmeden bu bütçeye GTX 1660 Ti'lı sistem toplanabiliyor.

Kasa olarak bunu öneririm.
Fiyatına göre çok iyi iş sergiliyor.
Teşekkürler inceleyeceğim.
@def2easy06

Ryzen 5 2600 ve RX 590 ikilisi sizi üzmez.

Güç kaynağına 350₺ desek kasaya 350₺ kalıyor. Bana sorarsan bu kasaya 350₺ fazla ama ben ışıklı mışıklı istiyorum dersen bir şey diyemem.

Bu kasanın desteklediği maksimum hava soğutma yüksekliği 155mm, senin alacağın işlemci soğutucusunun yüksekliği 160mm bu sıkıntı oluşturabilir.

Alıcağın bellekler 2×8=16'mı yoksa 1×16=16'mı?

Son olarak işlemci soğutucu seçmeden bu bütçeye GTX 1660 Ti'lı sistem toplanabiliyor.
Yardımlarınız için yeniden teşekkürler öncelikle RAM 2x8 3200 MHz RAM, ayrıca sizin bana önerebileciğiniz ışıksız ama işimi görebilen kasa var mı? Ayrıca PSU öneriside yazarsanız çok iyi olur bu arada işlemci soğutucusu takmasam bile R5 2600 ün ya da 2600X'in sizce kendi stok soğutucusu yeterlimi? Ve 1660 Ti takarsam FPS durumları nasıl olur sizce, çok soru sordum kusuruma bakmayın; d yeniden çok teşekkürler.

@def2easy06

Ryzen 5 2600 ve 2600X'in içinden çıkan stok soğutucular yeterli olur.

Kasa önerilerine gelicek olursam Zalman N2, N3 ve Sharkoon M25-W modellerini öneririm.

Giriş seviye güç kaynağı olarak Corsair VS(2018), High Power'ın 80+ Bronze, Silverstone'un ve FSP güç kaynakları öneririm.

Burdan GTX 1660 Ti'ın performansına bakabilirsin.

Son olarak sistem önerim;

Screenshot_2019-04-28-14-09-11.png

@def2easy06

Ryzen 5 2600 ve 2600X'in içinden çıkan stok soğutucular yeterli olur.

Kasa önerilerine gelicek olursam Zalman N2, N3 ve Sharkoon M25-W modellerini öneririm.

Giriş seviye güç kaynağı olarak Corsair VS(2018), High Power'ın 80+ Bronze, Silverstone'un ve FSP güç kaynakları öneririm.

Burdan GTX 1660 Ti'ın performansına bakabilirsin.

Son olarak sistem önerim;

Eki Görüntüle 389438
hocam yeni topladığım pc nin linkini atacağı kasanın uyumlu olup olmadığına bakabilirmisiniz rica etsem Akıllı PC Toplama Sihirbazı

• Ryzen 5 2600X
  • Asus TUF B450 Plus Gamıng
  • Adata DDR4 16 GB 3200 MHz RAM
  • Sapphire RX 590 Nitro SE ekran kartı
  • Seagate Barracuda 1 TB HDD
  • Adata 240 GB SSD
  • Aerocool Rift 500W temperli camlı ATX kasa
  • Akasa Venom soğtucu
Toplamda fiyat 6120 TL, oynayacağım oyunlar ise CS:GO, PUBG, Fortnite, LoL. Sizce sistem nasıl ve bir de uygun fiyatlı gamıng monitör tavsiyesi yaparsanız çok güzel olur. Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum.
SSD önermiyorum şahsen bende kullandım. Sağlık sorunları var. İade ettim yerine Gigabyte aldım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı