Ryzen 5 2600x Yanına RX 580 mi GTX 1060 mı?

Ben monitör olarak 32 inch tv kullanıyorum eski sistemim zaten allahlık olduğu için alabildiğim görüntü gayet tatmin ediciydi. Yeni sistem toplarken genellikle Gtx 1060 tavsiye edildiği için Amd tarafını hiç araştırmadım desem yalan söylemiş olmam. Fakat yeni sistemle birlikte her hangi bir şikayetim olmamasına rağmen bir monitör alma dürtüsü oluştu, hala araştırma ve indirim bekleme aşamasındayım. Durum bu olunca 144 hz 1 ms monitör fiyatlarına bakıyorum bu özelliklere sahip monitörlerin zaten hemen hemen hepsi Freesync özelliği barındırıyor. Böyle olunca da acaba Rx 580 mi alsaydım demiyor da değilim. Hatta geçen Vatan indiriminde bir tane almamak için zor tuttum kendimi. Gerçi hala Rx 580 ile ilgili her hangi bir araştırma yapmış da değilim.

Fiyatlar nasıl? Monitörün var mı? Varsa FreeSync mi?
Mönitorüm var. 24 SAMSUNG LS24D330HSX/UF 1920X1080 VGA+HDMI 1MF FULL HD GAMİNG MONİTÖR CE241SAM060 LED SAMSUNG
İkinci el alacaksanız GTX 1060 öneririm, sıfır olarak RX 580'in 4GB modelini ufak bir fiyat araştırmasıyla 1582TL'ye buldum. GTX 1060'ın 6GB modeli 1945 TL'den başlıyor.

Fiyatı daha uygun olduğu için RX 580'i öneririm.
Sıfır alıcam. RX 580 8 GB modelini alıcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu gün bir bilgisayarcıya gittim RX 580'e 1800 dedi acaba yerden yere değişiyor mu? :kararsız:
Bence de RX 580 sebebi hem FreeSync özelliği çoğu gaming monitörlerde olması hemde DirectX12'de daha performanslı ileriye dönük düşünülebilir.
Genelde internet sitelerinde fiyatlar daha makul olur, sonuçta internet siteleri daha az kira, maaş vb. ödüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1350 TL ye Evga GTX 1060 3GB SC alabilirsin amazondan vergi ve kargo bedeli dahil, üstelik Evga'nın uluslararası garantisi de var.
6 veya 8 GB VRAM olan modeller gereksiz. 1080p için 3GB yeterli. Eğer 2K çözünürlükte oynayacaksanız o zaman bu modellere yönelmenizi tavsiye ederim.
Yanlış bilgilendirme yapmayın. 3 GB VRAM artık yavaş yavaş 1080P'de bile yetersiz. Benim bilgisayar GTA 5 1080P Very High'da 3.1 GB VRAM kullanıyor. BF1'de 3.3 GB kullanıyor.

Yanlış bilgilendirme yapmayın. 3 GB VRAM artık yavaş yavaş 1080P'de bile yetersiz. Benim bilgisayar GTA 5 1080P Very High'da 3.1 GB VRAM kullanıyor. BF1'de 3.3 GB kullanıyor.
Artık deyip 2013 çıkışlı GTA5 i örnek göstermeniz...
Buyrun testlere bakın 1080p de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görüldüğü gibi 5 FPS i bile genelde geçmeyen farklar. Alıcı arkadaş 3-4 FPS için 600 TL fazla verecekse alabilir. Benim fikrim ve izlenimlerim bu yönde. Yanlışlığını karşılaştırma yapmadan sen karar veriyorsun galiba Ahmet.

Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır RX580 kullanıyordum. Hiçbir sıkıntı yoktu ve performansı gayet iyi idi. Ancak son zamanlarda sebebini bilmiyorum ama bir PUBG ya da Fortnite oynayamıyorum çünkü oyuna girdiğim anda bazen 4 5 dakika sonra aniden monitör sinyali kesiyor kasa çalışmaya devam ediyor ama monitör kapanıyor. Her şeye baktım neredeyse ama bir türlü çözemiyorum bana kalırsa GTX 1060 al şuan AMD aldığıma pişmanım ve PSU ile ilgili sorunum yok zaten olsaydı 3 ay boyunca adam akıllı kullanamazdım ve neredeyse bir günde 14 saat PUBG oynadığım oldu yüksek ayarlarda ama hiçbir ısınma sorunu yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı