Ryzen 5 3400G nasıl?

Bütçe
5000

UmutZeren1

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar herkese iyi forumlar.
Ben bu sene YKS sınavına hazırlanıyorum. Sınavdan sonra bilgisayar toplayacağım. Ekim Kasım gibi sistem fiyatlarına baktığımda 1660 ve 5600xt li bir sistem toplarım diye düşünüyordum ancak şuan fiyat ve stoklar çok kötü durumda. Ben de diyorum ki APU sistem toplayıp ekran kartı fiyatları düşünce ekran kartı ekleyebilirim. Şimdi soruma geleyim Ryzen 5 3400g düşünüyorum sizce nasıl bir işlemci? Daha sonra yanına 1660 veya RX5600XT gibi bir ekran kartı eklesem sistem sorun çıkarır mı? Biraz bu konularda bilgisizim yardımcı olursanız sevinirim. Bir de sistemi temmuz gibi toplayacağım ama işlemciyi şimdi alsam mı diye düşündüm malum fiyatlar gittikçe artıyor stoklarda azalıyor. Tavsiyeleriniz nelerdir işlemciyi şimdi alayım mı? Teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için.

Teşekkürler CPU gücü de benim için önemli ekran kartı tarafında da daha iyidir değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3400G ile eğer ki 2K'da oyun vs oynama gibi bir amacınız yoksa 5600XT'ye kadar çıkmayın derim, GTX 1650 Super/1660 seviyesi GPU'lar daha uyumlu bir ikili olur. Yalnız stokların düzelmesini beklemek daha mantıklı gibi.

Bütçe dahilinde APU yerine daha güçlü bir işlemci düşünülebilir.

Fiyat artışı taş çatlasa 100 lira oynar, stoklarında tükeneceğini sanmıyorum. Temmuz geldiğinde daha iyi seçenekleri görüp ah vah deme. Acele işe at karışır.
Haklısın öyle yapacağım sanırım.
3400G ile eğer ki 2K'da oyun vs oynama gibi bir amacınız yoksa 5600XT'ye kadar çıkmayın derim, GTX 1650 Super/1660 seviyesi GPU'lar daha uyumlu bir ikili olur. Yalnız stokların düzelmesini beklemek daha mantıklı gibi.

Bütçe dahilinde APU yerine daha güçlü bir işlemci düşünülebilir.
Duruma göre bakacağım ancak şu dönemde ekran kartı alamam. Aklıma apu alıp piyasa düzenlediğine ya bi ekran kartı eklemek ya da işlemciyi satıp iyi bir işlemci ve ekran kartı almak geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı