Ryzen 5-3400G Sistem ETS'de ekran kapanma sorunu

Daha fazla  
Merhabalar. ETS oynarken ekran birden kapanıyor ve Vocaroo | Online voice recorder bu ses bilgisayarı güç tuşundan kapatana kadar devam ediyor, sıkıntı nedir? Aşağıda belirttim sistemin özelliklerini:

AMD Ryzen 5 3400G Pro 3.7GHz .
ASRock A320M-HDVR4 .
Adata DDR4 8 GB 3000 MHz Single XPG Gammix .
Hikvision C100 120GB 2.5" 550/435 MB/s SSD disk.
Toshiba 500GB HDD.
Tx powermax 350W güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. ETS oynarken ekran birden kapanıyor ve Vocaroo | Online voice recorder bu ses bilgisayarı güç tuşundan kapatana kadar devam ediyor, sıkıntı nedir? Aşağıda belirttim sistemin özelliklerini:

AMD Ryzen 5 3400G Pro 3.7GHz.
ASRock A320M-HDVR4.
Adata DDR4 8 GB 3000 MHz Single XPG Gammix.
Toshiba 500GB HDD.
TX powermax 350W güç kaynağı.

Muhtemelen arka tarafta sistem kilitlendiği için öyle yapıyor yani mavi ekran sorununuz var. Minidump dosyalarınızı paylaşmanızı rica edeceğim ve @283156 hocamı etiketliyorum :).

AMD Ryzen 5 3400G Pro 3.7GHz .
ASRock A320M-HDVR4 .
Adata DDR4 8 GB 3000 MHz Single XPG Gammix .
Toshiba 500GB HDD.
Tx powermax 350W güç kaynağı.

Mavi ekran veriyor mu?

Hatayı almaya başladığımda mavi ekran geliyordu. Fakat sonralardan vermeyi kesti ve ekran da sinyal yok yazısı belirdi. Hata dosyalarını bulamadım silmiş olabilir otomatik. Sistem aynı problemi yaptığında minidump dosyası oluşursa paylaşacağım.

Hatayı almaya başladığımda mavi ekran geliyordu. Fakat sonralardan vermeyi kesti ve ekran da sinyal yok yazısı belirdi. Hata dosyalarını bulamadım silmiş olabilir otomatik. Sistem aynı problemi yaptığında minidump dosyası oluşursa paylaşacağım.

Mavi ekran alırsanız hemen atın buraya.

Minidump gelmeden sorayım genede.

BİOS güncel mi?

Ekran kartı sürücüleri güncel mi?

BIOS güncel değilmiş onu güncelledim.
3000MHz RAM'i 3200MHz'de kullanıyordum bir de onu 3000MHz'ye çektim bakalım ne olacak.
Teşekkürler yardımınız için.
Evet mavi ekran aldım az önce paylaştım dosyayı.

Son düzenleme:
Güncel görünüyor ama ikinci kez mavi ekran aldım ekledim onu da

Dosya Ekleri

• Screenshot 2020-10-28 202428.png
    Screenshot 2020-10-28 202428.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 25
Güncel görünüyor ama ikinci kez mavi ekran aldım ekledim onu da

Kod:
dxgkrnl.sys

Böyle bir hata var. Bu hata şu demek:

DirectX Graphics Kernel dosyaları, örneğin: SYS dosya uzantısını kullanan dxgkrnl.sys. Bu dosyanın bir Win64 EXE (Sürücü) dosyası olduğu ve ilk olarak Microsoft tarafından Microsoft® Windows® Operating System yazılım paketi için oluşturulduğu düşünülü

DirectX kaç kullanıyorsunuz? Bulmak için şu adımları deneyin.

1. Başlat'ta Arama kutusuna dxdiag yazın ve ardından ENTER tuşuna basın.
  2. Gelen sonuçlardan dxdiag'a dokunun veya tıklayın.
  3. Sistem Bilgisi bölümünde raporun ilk sayfasındaki DirectX Sürümü'nü kontrol edin.

Bir Windows10 güncelleştirmesi varsa günceller misiniz? Çünkü Windows10 güncellenirkene yanı sıra genellikle DirectX sürücüleri de güncellenir diye biliyorum.
https://support.microsoft.com/

Geri
Yukarı