Ryzen 5 3400G sistem tavsiyesi

cagatay344

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şu sıralar APU bir sistem toplamayı düşünüyorum. Bütçe 3000 civarı, maksimum 3500 olur. Sinerji üzerinden şöyle bir sistem topladım:

Oynayacağım oyunlar da genelde CS:GO, GTA 5 PUBG Lite, Civilization, Total War tarzı oyunlar olur. APU beni bu oyunlarda üzmez diye düşünüyorum.

3389 lira (SSD Amazon üzerinde 60 lira daha ucuz) tutuyor, bu fiyata ekran kartlı bir sistem toplamaya kalkılırsa RAM 8 GB'a SSD ise 240GB'a düşer ve muhtemelen kullanılacak işlemci de Ryzen 3 3100 olur. O da işlemci olarak Ryzen 5 3400G'den güçsüz bir işlemci, yani demek istediğim bu fiyata CPU+GPU şeklinde bir sistem toplarsam upgrade çok kapalı olacak ama bu şekilde APU toplarsam eğer ileride sadece bir ekran kartı takarak kullanmaya devam edebilirim. Sizce de daha mantıklı değil mi?

Sizce de daha mantıklı değil mi?
Mantıksız.

3400G APU sistem toplamayı tavsiye etmem ben. 3100 3200G'den çok daha güçlü bir işlemci. 3200G aslında 2. nesil bir işlemci. Attığınız sistemin anakartı kötü, PSU ve kasa kötü ve SSD kronik sorunlu. Bu sistem 3523 TL tutuyor. RX 550 bu fiyata alınmaz ikinci elden RX 470 almanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı