Ryzen 5 3400G sistem toplama

Arkadaşlar APU sistem toplamak istiyorum hem güçlü bir işlemci hem de Vega 11 olduğu için Ryzen 5 3400G seçtim, bunlar da diğer bileşenler;-
Çoğu siteye baktım fiyatları iyice araştırdım ucuzluk olarak aradım sadece PSU'da takıldım biraz. Daha ucuz ve daha güçlü bir PSU önebilir misiniz? Sistem nasıl olmuş uyumsuzluk vb. olur mu?

İleride upgrade yapacağım için APU sistem kurmak istiyorum ve o yüzden 4 slotlu anakart seçtim.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı şunlardan birisiyle değiştirmeni öneririm:

Birinin diğerinden daha pahalı olmasının sebebi ATX formunda olması. Senin için fark eder mi bilemedim o yüzden iki seçenek koydum. PSU konusunda ise daha iyi ve ucuzunu bulamadım.

Merhaba
Sizlere şöyle bir sorum olacak 3400g almayı düşünüyorum amd nin sitesinde 3400g özelliklerinde max bellek hızı 2933mhz olarak belirtilmiş buna göre 3200mhz ram destekli anakartta 3200mhz ram kullanamazmıyım yoksa en yüksek 3000mhz mi destekler işlemci.

En fazla 2933 destekler. XMP'yi açımca otomatik olarak o değere çıkar sanıyorum. Ama 3200 de taksanız 2933'te çalışacağı için sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Arkadaşlar APU sistem toplamak istiyorum hem güçlü bir işlemci hem de Vega 11 olduğu için Ryzen 5 3400G seçtim, bunlar da diğer bileşenler;-
Çoğu siteye baktım fiyatları iyice araştırdım ucuzluk olarak aradım sadece PSU'da takıldım biraz. Daha ucuz ve daha güçlü bir PSU önebilir misiniz? Sistem nasıl olmuş uyumsuzluk vb. olur mu?

İleride upgrade yapacağım için APU sistem kurmak istiyorum ve o yüzden 4 slotlu anakart seçtim.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Bence ileride ekran karti eklemeyi de goz onunde bulundurmanizi bu sebeple de Psu olarak en az 500W 80+ bronz yada uzeri almanizi oneririm.

PC açılışta 2933 MHz'de açılır sonra RAM'lar anakart yardımıyla BIOS'ta ayarladığınız değere göre çalışır 3200 MHz ayarlıysa açılışta düşüşten sonra tekrar yükselir ekran kartı kullanılmayacaksa APU ile verim için yüksek frekansta ve mümkünse Dual RAM'le 16 GB kullanırsanız performans yüksek olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı