Ryzen 5 3400G sistemde FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

ZeusX35

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
corsair vengance 8+8 gb 3200mhz cl16
Ekran kartı
Ryzen 5 3400G 2gb 1700mhz
Anakart
msi b450m -A pro max
İşlemci
ryzen 5 3400g 4000mhz
Sevgili Technopat ailesi size sürekli yaşadığım sorunu söyliycem ben normalde her ay düzenli bilgisayarın temizliğin overclockunu ve formatını atan bir manyağım sıvı soğutma kullanıyorum ve bu 2 ay boyunca anormal şekilde FPS dropu yaşıyordum. Oyunlara giriyorum işlemcim %20'lerde kullanilıyor 120 FPS alıyorum aradan 2-3 dk geçiyor 1dk boyunca 12 FPS alıyorum ve %2 işlemci kullanılıyor acaba grafik ayarlarında bir sorun mu var dedim yok. Windows'ta mı dedim yok zaten Windows Defender'ı ve Game barı bile inaktif hale getirerek PC'yi kullanan biriyim bilgisayarın bütün performansını kullanmak istiyorum.
Ama neden ben oyun oynarken PC bir anda FPS'i düşürüyor PC de kullandığım uygulamarda Razer'ın ses, synapsi ve Cortex uygulaması başka hiçbir şey kullanmıyorum yeni oyunlar aldım PC kaldırıyor ancak oynayamıyorum lütfen derdime derman olun.

Belki de çok fazla kurcaladığınızdan yada takıntılı olduğunuzdan dolayı problem yaşıyorsunuzdur.

Sistemi akısına bırakın ve olması gereken ayarlarda kullanın. Apu ıslemcılere OC işi pek sağlıklı değil zaten iyi görünse de optimizasyonunu bozabilirsiniz. Belki de farkında olmadan yaptığınız OC bir soruna yol açmış olabilir.

Belki de çok fazla kurcaladığınızdan yada takıntılı olduğunuzdan dolayı problem yaşıyorsunuzdur.

Sistemi akısına bırakın ve olması gereken ayarlarda kullanın. Apu ıslemcılere OC işi pek sağlıklı değil zaten iyi görünse de optimizasyonunu bozabilirsiniz. Belki de farkında olmadan yaptığınız OC bir soruna yol açmış olabilir.
ya yaptığım overclock ta abartı değil standart soğutucuyla stabil çalısabilen bi overclock ki ben sıvısoğutma kullanıyorum ve stres testinde 70 dereceyi görmedim bide şoyle bisey var eskiden 8 gb ram kullanıyodum böyle bi sorun olmuyodu acaba ramden mi kaynaklı?

Daha sonradan taktıgınız ram bellek aynı marka model olsa da dual kit olmadıgı ıcın problemler nadirde olsa görülebilir. Öncelikle single ram bellek ile deneyin problem yaşamazsanız sorunun ram bellekten oldugunu anlarız.

Geri
Yukarı