Ryzen 5 3400G vs Ryzen 3 2200G

Enes Aras

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben kendime APU sistem dizeceğim de kararsız kaldım. Sizce Ryzen 3 2200G 16 GB RAM mi alayım yoksa Ryzen 5 3400G 8 GB RAM mi alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
3400G alın. Sonradan 16 GB yaparsınız. APU sistemlerde RAM miktarı önemli olsa da 3400G bana daha iyi olur gibime geldi.

R5 3400G çok daha iyi bir APU. Hem CPU perfonmansı olarak hemde GPU olarak daha iyi. Şimdilik 8 GB olarak kullan sistemi. İlerde şiddetle tavsiyemdir aynı ramden bir adet daha al. APU'larda dual channel RAM kullanımı perfonmansı katlar.

3400G alıp RAM takviyesi yapmanız daha mantıklı olur. Bende yarım yıl kadar 3400G kullandım bir sorununu görmedim. Şu anda evde 2. PC'de 16 GB ram ile takılı hala deyim yerindeyse köpek gibi çalışıyor. 3200 ile aralarında oyunlarda galiba %10-15 arası bir fark var. Ben OC ile 4.4 GHZ ile bile çalıştırmıştım.

İleride imkanınız olurda ekran kartı da düşürürseniz bir yerlerden yine oyunlarda sorun çıkaracağını sanmam. Eğer imkanınız yoksa 8GB alın, ileride aynı RAM'den bir tane daha takarak performanslı bir şekilde kullanırsınız.

Vega 11 yani 3400G emin olun çok çok daha iyi performans veriyor. Tek yamanız gereken sonradan 300 TL gibi bir civara 8 GB daha RAM alın. Eğer diğer sistemi tercih ederseniz emin olun sizi yarı yola bırakır üzülürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı