Ryzen 5 3500 %80-100 kullanım

Kullandığınız çözünürlük de önemli ve CPB kapalı mı kullanıyorsunuz? Darboğaz yaşadığınız oyunlarda ayarları yükseltin. RAM alırsanız performansınız artar ve ayar yükseltebilirsiniz. Onun dışında fark etmeyecektir.

RAM5.4 kullanılıyor Windows zaten 2.6 alıyor yani RAM yetmiyor işlemci 4.1GHz'de çalışıyor.
Afterburner üzerindeki kalan 2 çekirdeği aktif izleme göstergesine eklemeyi unutmuş olabilir misiniz? Kontrol ettiniz mi?
Açtım şimdi.

Windows boşta mı 2.6 GB kullanıyor? Öyleyse fazla, bende en fazla 1.4 GB civarı kullanıyor ama size yine de çift kanal bellek desteği şart gibi.

Önbelleğe 2.6 GB olarak ayırmış ben maksimum 5.5-6.2 GB RAM kullanabiliyorum değişkenlik gösteriyor ama birçok oyunda yetmiyor RAM.
İşlemciye etki eder değil mi RAM'in yetmemesi acaba bir 8 GB daha aldığımda ne kadar rahatlar işlemci bilgisi olan var mı?

Dual 2x8 yaparsan düzelir problemin.
Tamamen yanlış bilgi. FPS'i artar ama kullanım oranı değişmez RAM miktarına bağlı olarak.
Önbelleğe 2.6 GB olarak ayırmış ben maksimum 5.5-6.2 GB RAM kullanabiliyorum değişkenlik gösteriyor ama birçok oyunda yetmiyor RAM.
İşlemciye etki eder değil mi RAM'in yetmemesi acaba bir 8 GB daha aldığımda ne kadar rahatlar işlemci bilgisi olan var mı?
İşlemcinin kullanımı azalmaz ama aldığın performans artar buna emin ol. Bu arada ikinci bir RAM alacaksan mevcut kullandığın RAM'in aynısını almalısın. Veya mevcut RAM'in kötüyse satıp 8x2 bir kit alman daha mantıklı olur.

Tamamen yanlış bilgi. FPS'i artar ama kullanım oranı değişmez RAM miktarına bağlı olarak.

İşlemcinin kullanımı azalmaz ama aldığın performans artar buna emin ol. Bu arada ikinci bir RAM alacaksan mevcut kullandığın RAM'in aynısını almalısın. Veya mevcut RAM'in kötüyse satıp 8x2 bir kit alman daha mantıklı olur.

Aynısını alacağım zaten peki nasıl oluyorda Ryzen 5 3500 RX 560'ı beslerken %100 görüyor Allah aşkına?
Videolara baktığım zaman RAM fark ettiriyor eğer RAM yetmiyorsa işlemcide bu tarz şeyler oluyordu.

@Shouz , Oyunun işlemci ihtiyacına bağlı olarak CPU kullanımında çözünürlük/kaliteye göre değişkenlikler olabilir. GTX 750 Ti da taksanız, GTX 1660S de taksanız o işlemci kullanımı bahsettiğiniz oyunda aşağı yukarı benzer olur, dual channel bellek konfigürasyonu ise Ryzen kanadında genel olarak hatrı sayılır ölçüde performans artışı noktasında katkı sağlayabileceği gibi Intel/Ryzen fark etmeksizin modele ve kombinasyona bağlı olarak olası darboğazların önüne geçebilir.

Son düzenleme:
@Shouz, oyunun işlemci ihtiyacına bağlı olarak CPU kullanımında çözünürlük/kaliteye göre değişkenlikler olabilir. GTX 750 Ti da taksanız, GTX 1660S'de taksanız o işlemci kullanımı bahsettiğiniz oyunda aşağı yukarı benzer olur, Dual Channel bellek konfigürasyonu ise Ryzen kanadında genel olarak hatrı sayılır ölçüde performans artışı noktasında katkı sağlayabileceği gibi Intel/Ryzen fark etmeksizin modele ve kombinasyona bağlı olarak olası darboğazların önüne geçebilir.

Yani işlemcimde herhangi bir sorun yok?

Geri
Yukarı