Ryzen 5 3500 alınır mı?

E6700 nerde R3 3100 nerde hocam :).

Ben yine de 4 Çekirdekli bir işlemciye yatırım yapma taraftarı değilim hocam. Tek çekirdek performansı ne kadar güçlü olursa olsun ilerde işlemci değiştirme gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum. O yüzden, (hem 7nm olsun hem 6C olsun hem de ucuz olsun...) kafasıyla çıkmıştım yola.. Yine de önerileriniz için sağolun..

Ben yine de 4 Çekirdekli bir işlemciye yatırım yapma taraftarı değilim hocam. Tek çekirdek performansı ne kadar güçlü olursa olsun ilerde işlemci değiştirme gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum. O yüzden, (hem 7nm olsun hem 6C olsun hem de ucuz olsun...) kafasıyla çıkmıştım yola.. Yine de önerileriniz için sağolun..
Daha yeni bir ürün olması ve yüksek performansı ile 3100 üzmeyecektir. Kiyaslama videolarina bakabilirsiniz , tercih sizin. Kolay gelsin :)

Son düzenleme:
AOC 24G2U model hocam.

Fakat ben birşey fark ettim... YouTube üzerinden R3 3100 yayınını izlerken işlemci kullanımı gözüme çarptı. Warzone oynarken işlemci kullanımı %75 - %90 arası oluyor.
144hz , 1080p moniterde darbagoz olacak gibi. En iyisi ryzen 3600 olacak ama butceniz el vermiyor. 3100 o monitorde zorlanir gibi. 3500 de problem 6c 6t olması gibi ama 3100 kesinlikle kötü bir islemci degil.

144hz , 1080p moniterde darbagoz olacak gibi. En iyisi ryzen 3600 olacak ama butceniz el vermiyor. 3100 o monitorde zorlanir gibi. 3500 de problem 6c 6t olması gibi ama 3100 kesinlikle kötü bir islemci degil.
Kötü bir işlemci değil biliyorum fakat dediğim gibi yayın yaparken AAA oyunlar oynamayı düşünüyorum ve gözlemlerim sonucu R3 3100 %80 CPU barajını aşıyor..

Geri
Yukarı