Ryzen 5 3500 sisteme 1500-1600 TL sıvı soğutucu önerisi

Kasa değiştirmek istemiyorum aslında sadece sıvı soğutucu alıp ekran kartı sıcaklığını biraz düşürmek ilerde bu sistemi değiştririm ben ondan dolayı sıvı soğutma almak istiyorum.
İşlemci için alınacak sıvı soğutmanın kasa içi sıcaklığına etkisi olumlu yönde olsa bile kartınızın ve kasanızın vasat termal performansını düzeltemez. Kasa değiştirmek istemiyorsanız tercih size kalıyor tabii. İyi forumlar.

Alırsamki eğer H100x aklıma yattı 1000tl itopyada ve yanında termal macun falanda varmış işimi görür gibi.
Arkadaşın attığı 240R modeli gittigidiyor'da Outlet olarak satılıyor.

İşlemcinizi soğutmak için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Attığım ürünlerin hepsi yeterli olacaktır.

Öncelikle kullandığınız ekran kartı ısınmaya meyilli ve kasanız hava geçirgenliği açısından da vasat düzeyde. İşlemciniz için stok soğutucu kullanıyorsanız bir kule tipi soğutmayla sorun çözülür. Ama ekran kartınız için makul şey, kalan bütçeyi kasa değişimine yönlendirmektir.
Birkaç kişiye daha sordum ekran kartı sıcaklığı normal dediler 70 75 arası geziyor çoğunlukla FiveM ve Valorant oynuyorum çoğunlukla sıvı soğutucu alıp hem işlemci sıcaklığı düşer hemde sıvı soğutucudaki fanların ekran kartına biraz faydası olur.
Sahip olduğunuz ekran kartına sıvı soğutma Türkiye'de bulunmuyorum. Yurtdışından satın almanız lazım. Bu satın alım da aşırı gereksiz olur fiyatlar yüzünden.

Dediğim gibi hava akışı iyi olan bir kasa ve işlemciye kule tipi hava soğutma ile sorununuz çözülecektir.
ya benmi anlatamıyorum mesela 1k ya h100x aldım bunu işlemcime takacağım bu kadar hem ekran karına hemde işlemcime
faydası olmazmı

Birkaç kişiye daha sordum ekran kartı sıcaklığı normal dediler 70 75 arası geziyor çoğunlukla FiveM ve Valorant oynuyorum çoğunlukla sıvı soğutucu alıp hem işlemci sıcaklığı düşer hemde sıvı soğutucudaki fanların ekran kartına biraz faydası olur.
Kendi bildiğiniz yoldan devam ediyorsunuz, siz bilirsiniz tabii. O işlemci için sıvı soğutmaya gerek yok. Ekran kartınızın şu hava şartlarında 75 dereceye de vurması normal değil. Kartın termal açıdan yetersizliği mevcut. Ama forum dışında birileri size "normal" diyorsa en doğru kararı siz verirsiniz.

Kendi bildiğiniz yoldan devam ediyorsunuz, siz bilirsiniz tabii. O işlemci için sıvı soğutmaya gerek yok. Ekran kartınızın şu hava şartlarında 75 dereceye de vurması normal değil. Kartın termal açıdan yetersizliği mevcut. Ama forum dışında birileri size "normal" diyorsa en doğru kararı siz verirsiniz.
Hava şartı derken benim olduğum yer gündüzleri 28 30 derece ve kasa yerde

Tamam. 10 derece daha koyun ona. Kendiniz söylediniz ara ara 80 dereceye bile çıkıyor diye. Kendinizi sıvı soğutma alınca her şeyin düzeleceğine şartlamışsınız ama bunun bir gerçekliği yok.

Kısaca kasanın hava akışı kötü evet ve gigabyte kartlar ısınıyor böyle iyi şuan fazla ses yapmıyor ve 70 75 derece arası geziyor FiveM(Gta 5 Roleplay) oynarken. Ama 1000 tl verip soğutucu alıp almamakta karasız kaldım. İlerde sistemide değişebilirim:
Tavsiyeniz ne sizin 2 tane kasa fanı alayım takılıyım o zaman.

Tamam. 10 derece daha koyun ona. Kendiniz söylediniz ara ara 80 dereceye bile çıkıyor diye. Kendinizi sıvı soğutma alınca her şeyin düzeleceğine şartlamışsınız ama bunun bir gerçekliği yok.
Hocam araştırdım evet hem kasanın hava akışı kötü hemde windforce modelleri ısınıyormuş kasanın kapağını açıp deniyicem öneriniz nedir kasa olarak ne öneriyorsunuz.1200tl bandında olursa iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı