Ryzen 5 3500U sistemde CS:GO'da FPS düşmesi

Öncelikle hepinize merhaba.
CS:GO oyununda düşük grafik ayarları ve 1024x768 çözünürlükte 10-25 FPS arası alıyorum. Önceden böyle değildi. 90 FPS'den aşağı inmezdi. İşlemcim Ryzen 5 3500U; ekran kartım APU Vega8.

Yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığın değerler çok düşük. Test fotoğrafı atıp driverları kontrol edebilir misin?

Sürücülerim güncel ama fark ettim ki sadece bilgisayar ısındığında yapıyor anlamadığım asıl nokta oyun içinde birkaç saniyeliğine 90-100 FPS'e çıkıyor sonra geri iniyor 20'lere eğer bu FPS'leri alabiliyorsa neden bir daha düşüyor.

Şahsi fikrim laptop kendini soğutmaya çalıştığından gücü kısıtlıyor

Şu anda bilgisayarda değilim yarın tüm gerekenleri fotoğraf olarak buraya atarım şimdiden ilginiz için teşekkürler.
Temiz kurulum yaptım ve sorunum düzeldi FPS'in düşük olmasının iki nedeni olabilir anladığım kadarıyla.

1-) Bilgisayara virüs bulaştı.

2-) Eğer bilgisayarı ayarlar üzerinden harici bir disk olmadan format attığımızda bilgisayarı aldığımız günkü driverlar ile birlikte geliyorsa Vega 8 için gelen en son güncelleme bozuk olabilir.

Öncelikle hepinize merhaba.

CS:GO'da FPS dalgalanmaları yaşıyorum, ne kadar araştırma yapsam da kısa süreliler hariç çözüm bulamadım.

İşlemci: Ryzen 5 3500U.
Ekran kartı: APU Vega 8
RAM: Dual Channel 8 GB.
Oyun M.2 SSD'ye kurulu.

Bu sistemle 720p GTA 5 takılmadan oynuyorum ama CS:GO'da 1024x768'de en düşük ayarlarda FPS 10-20 arasına iniyor ve bir süre çıkmıyor, flash yediğimde ya da yeni rounda geçtiğimde bazen düzeliyor bazen düzelmiyor.

Aynı sorun için yine burada yazmıştım. Format önerisi geldi. Format attım. Yalnızca Steam ve CS:GO yüklü iken ilk el sıkıntı yapmadı ama ikinci ele girdiğimde sorun yine oldu.

Rekabetçi, basit eğlence veya ölüm maçı fark etmiyor ama botlarla oynadığımda daha geç bu sorunla karşılaşıyorum.

Streamable video link

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı