Ryzen 5 3500X sistem nasıl?

karacicek

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba , foruma yeni katıldım. Size bir sorum olacak.
Aslında , almadan soru sormam lazımdı. Ama siteniz ile sonradan tanıştım maalesef.

Online alış veriş sitesi üzerinden , aşağıdaki sistemi satın aldım.

*Ryzen 5 3500X İşlemci
*MSI A320M-A Pro Ana Kart
*Dragos 8GB 3200 MHz DDR4
*Turbox 240 Gb SSD + WD Blue 3.5" SATA 3 7200 RPM 1 TB 64 MB Cache
*Elsa AMD Radeon RX 550 4 GB 128 Bit GDDR5 Ekran Kartı
*600W KASA

3.700.TL 'ye satın aldım bu sistemi. Bütçem kısıtlıydı. 8.Gb daha RAM ekleme bile imkanım yoktu maalesef.
Bu sistem nasıl..? Sistemi geliştirmek istediğimde nereden başlamalıyım...? İleride bütçem müsait olduğunda , sistemi güncel tutabilmek , hızlı ve güçlü olabilmesi için önerileriniz nelerdir..?

Pek fazla oyun oynayan biri değilim. Ama ara sıra da olsa oynadığım felan oluyor.
Ama Video Editleme felan gibi işler ile uğraşıcam.

Görüşlerini belirten tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Turbox SSD ve Dragos RAM için görüşlerinize katılıyorum. İmkanlar ancak buna yetiyordu ve sonradan değiştirebilirim diyerek satın aldım.

Eski diz üstü bilgisayarımda Samsun EVO SSD var. Bu PC' ye takmayı düşünüyorum.

Ekran kartı konusunda , imkanlar buna elveriyordu. Bir kaç ay sonra değiştirme imkanım olur diye umut ediyorum.

Ekran kartı konusunda, ne önerebilirsiniz..?
Uzun zaman kullanabileceğim bir ekran kartı...?
Fiyatına göre normal kardesim hayırlı olsun. ilerde ekran kartı eklemesi yaparsın işlemcin rahatlıkla besler.
Teşekkürler.
Öncelikle işlemciniz çok güçlü bir işlemci uzun yıllar kullanırısınız 1. öncelik olarak SSD'yi değiştirin.
2. öncelik olarak ekran kartı sonrada RAM.
Eski diz üstü bilgisayarımda Samsun EVO SSD var. Bu PC' ye takmayı düşünüyorum. Alırken onu düşündüm.

Ekran Kartlarının fiyatları maalum. Fiyat /Perf. ürünü ne önerebilirsiniz?
En azından şimdiden takibe alayım. Fırsat çıkarsa
İşlemci ve ekran kartı aşırı dengesiz olmuş. İşlemci güçlü bir işlemci ancak ekran kartı düşük kalmış. Ram'in markasını ilk defa duydum. Turbox da beğenilmiyor ve önerilmiyor.

Ana Kartı değiştirmeden , Bu sisteme takabileceğim , Ekran kartı ne önerebilirsiniz. Ekran Kartlarının fiyatları maalum. Fiyat /Perf. ürünü ne önerebilirsiniz?

RAM lere en son gelmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı