Ryzen 5 3500X Sistem Nasıldır?

Kesinlikle X570 anakart olmalı Ryzen 3. nesil ile daha uyumlu.

X570 le B450'ler arasında uyum farkı yok hocam X570 serisi OC yaparken daha iyi performans gösteriyor köprü soğutması ve VRM soğutmalarından kaynaklı ancak sizin attığınız en basit X570 ekstra 4pin CPU girişi bile yok ayrıca R5 3500X veya 3600'e ekstrem bir kullanım durumu veya PCI-e 4.0 ihtiyacı yoksa kimse almaz.

mATX olmasının dezavantajı ne?

Alan darlığı ve çeşitli girişlerden feragat etmiş oluyorsunuz hocam ama fiyat uygunlukları da avantajları.

X570 le B450'ler arasında uyum farkı yok hocam X570 serisi OC yaparken daha iyi performans gösteriyor köprü soğutması ve VRM soğutmalarından kaynaklı ancak sizin attığınız en basit X570 ekstra 4pin CPU girişi bile yok ayrıca R5 3500X veya 3600'e ekstrem bir kullanım durumu veya PCI-e 4.0 ihtiyacı yoksa kimse almaz.

Alan darlığı ve çeşitli girişlerden feragat etmiş oluyorsunuz hocam ama fiyat uygunlukları da avantajları.
Dostum vallahi 3500X ile 3600 single-core farkı neredeyse %1-2. Aradaki fiyat farkı ise 170₺ değmez bence. mATX ise dediğin gibi biraz küçük fakat fiyatı iyi yine de belirttiğin anakartı seçebilirim. Ram'de de bir fark göremedim dostum seçtiğim ile. Yine de teşekkür ederim dostum.

Dostum vallahi 3500X ile 3600 Single-Core farkı neredeyse %1-2. aradaki fiyat farkı ise 170₺ değmez bence. mATX ise dediğin gibi biraz küçük fakat fiyatı iyi yine de belirttiğin anakartı seçebilirim. RAM'de de bir fark göremedim dostum seçtiğim ile. Yine de teşekkür ederim dostum.

RAM'ler sizin seçtiklerinizde olabilir hocam ben Corsair taraftarıyım çünkü genelde üzmüyorlar. Ancak birçok oyunun çoklu çekirdeğe yöneldiğini göz önüne alın bence 170 lira icin daha düşük almazdım kendim zamanında aynı sizin gibi düşünmüştüm i7 6700 ve 6700K aradında kalipucuz diye 6700 almıştım sonra pişman olmuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı