Ryzen 5 3500X Sistem Parçaları Uyumlu Mu?

Bütçe
4.800

Baran Bey

Femtopat
İyi günler. Sizlere bir sorularım olacaktı, topladığım sistem:
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Anakart: MSI B450M'a Pro Max veya B450M Dragon veya S2H değişebilir öneri alabilirim.
Ekran kartı: MSI Radeon RX5550 XT Mech veya XFX RX 5500XT 8 GB.
RAM: XPG Spectrix D41 RGB 8 GB RAM.
Kasa: Gamepower Horizon 650W+ bronz PSU.
SSD: Adata 240GB SSD veya James Donkey 240GB.
Sistemi nasıl buldunuz fikrinizi alabilir miyim ve oynayacağım oyunlar CS:GO Valorant PUBG Mobile hikayeli oyunlar Far Cry vb. daha oyunlar oynayacağım.
CS'de kaç FPS alırım en yüksek 16:9 ayarlarda.
Önerileriniz ve cevaplarınız için şimdiden çok ama çok teşekkür ederim. :)

Son düzenleme:
SSD için iki tane seçenek belirttiğinize göre sanırım daha sistemi almadınız. Bütçenizi belirtirseniz daha iyi bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum.

Bütçem 5kya yakın birşey en fazla 5k diyim :D Monitörü belirledim GamePower gpr27c1ms144 ve klavye mouse falan herşeyle birlikte 7kya yakın birşey olacak
Üstteki topladıgım sistemi almak istiyorum da uyumlu mu diye sormak istedim tam hayalimdeki sistem :)
Uyumlu fakat 8 GB yetmez bea
İleride zaman geçince aynısından alıp 8x2=16 gb yapıcağım cevabın için teşekkür ederim.

Şöyle bir sistem daha iyi olacaktır:

Toplam 4.981 TL yapıyor. Mümkünse o monitörü almanızı önermem. Monitör için ayrıca bütçenizi belirtirseniz düzgün bir öneri yapabilirim.

5500xt yi imkan varsa 5600xt ile değiştirmenizi öneririm.
Cevabın için teşekkür ederim düşüneceğim. :)

Toplam 4.981 TL yapıyor. Mümkünse o monitörü almanızı önermem. Monitör için ayrıca bütçenizi belirtirseniz düzgün bir öneri yapabilirim.
Uğraşın için çok teşekkür ederim aslında demek isteyeceğim ben biraz görünüşü severim rgb kasa gibi sonrasında radeon ekran kartları istiyordum aslında rx 580 - 5550xt vb. gibi sizce 1660 daha mı iyi ?

Monitör için yine 144hz 1ms çerçevesiz birşey arıyordum ve dediğim monitörü buldum 1.750 27 inç olması çok hoşuma gitti 1.500 tlye 21inç falan dururken az daha verip daha iyisini alayım dedim normalde 1.500 falandı bütçem monitör için

Geri
Yukarı