Ryzen 5 3500X ve GTX 1660 Super sistem nasıl?

Oyun içinse kesinlikle R5 3500X'e gerek yok bütçeniz de kısıtlı zaten bu bütçeye ya 1600 AF alınır ya da R3 3100/3300x alınır. Teknobiyotik'ten almayın sistemi çok az seçenek var.

artık 6 thread yetersiz kalmakta bu sebeple ben olsam 3300x alırdım sizi uzun süre götürür.

3300X, 20 TL daha ucuz. Ana oyun olarak csgo oynayacağımı varsayarsak hangisini tercih etmeliyim?

144 Hz monitör alacaksanız ikisi de 144 FPS verir.
Evet, 144hz monitör ile kullanacağım. İşlemcilere overclock işlemi yapmayı düşünmüyorum. İzlediğim videolarda 3500x daha çok fps sağladığı için onu tercih ettim. Değişmem gerekiyorsa değişirim. Ve teknobiyotik hariç itopya’da buna benzer sistemler var. fiyat olarak buradan daha pahalı ve bu dönemde 20-25 gün süreçlerine çıkıyormuş teslimatları..

3300X, 20 TL daha ucuz. Ana oyun olarak CS:GO oynayacağımı varsayarsak hangisini tercih etmeliyim?

3300X daha dogru olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Işlemci kullanimlarini inceleyin FPS olarak 3500X ile fark yok.

3300X daha dogru olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Işlemci kullanimlarini inceleyin FPS olarak 3500X ile fark yok.
Video için teşekkürler hocam. Fps olarak fark yoksa 3300x’in öne çıkışı çekirdek sayısı ve gündelik performansı mı?

Geri
Yukarı