Ryzen 5 3500X ve RTX 2060 sistemde Valorant takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Advocate

Hectopat
Ryzen 5 3500X ve RTX 2060 ve 16 GB DDR4 2400MHz RAM'li bir sisteme ve 144Hz monitöre sahibim, her oyunu yüksek ayarlarda oynayabiliyorum fakat Valorant'ta ani takılma sorunları, saniyelik FPS droplardan kaynaklanan donmalar oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ryzen 5 3500X ve RTX 2060 ve 16 GB DDR4 2400MHz RAM'li bir sisteme ve 144Hz monitöre sahibim, her oyunu yüksek ayarlarda oynayabiliyorum fakat Valorant'ta ani takılma sorunları, saniyelik FPS droplardan kaynaklanan donmalar oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Valorant işlemcinin ekran kartını kullanıyor olabilir bunun dışında ani drop derken kaç FPS'e düşüyor?

Valorant işlemcinin ekran kartını kullanıyor olabilir bunun dışında ani drop derken kaç FPS'e düşüyor?

145 FPS sabitli oynuyorum bir anda benim gördüğüm 90'a düşüyor ama yani bayağı bayağı takılıyor oyun, özellikle etrafıma dönerken oluyor böyle ani dönüşlerde vs.

Valorant bu şekilde benim RTX 2060 ekran kartımı kullanıyor bu arada.

1611870761209.png

O işlemcide dahili ekran kartı yok.
145 FPS sabitli oynuyorum bir anda benim gördüğüm 90'a düşüyor ama yani bayağı bayağı takılıyor oyu

FPS sabitlemeden oynayınca da aynı mı? Çünkü ben CS:GO'da denemiştim FPS sabitlemeyi, normalde 150 altına düşmez ama FPS sabitleyince 50-60'a düşüyordu.

O işlemcide dahili ekran kartı yok.

FPS sabitlemeden oynayınca da aynı mı? Çünkü ben CS:GO'da denemiştim FPS sabitlemeyi, normalde 150 altına düşmez ama FPS sabitleyince 50-60'a düşüyordu.

FPS sabitlemeyi kaldırınca iş hepten bozuluyor, yüksek FPS'ten dolayı bu sefer çok daha sık takılma yaşıyorum.

SSD modeli nedir? HDD var mı? Sorun bundan kaynaklanıyor da olabilir.

Geri
Yukarı