Ryzen 5 3500X ve RX 580 uyumlu mu?

Afşin Sarı

Hectopat
Arkadaşlar ben bilgisayar topluyorum. Ryzen 5 3500X ve RX 580 almayı düşünüyorum. 16 GB RAM ile birlikte. Ama aklımda darboğaz vs. olur mu diye bir korku yok değil. Sizce değiştireyim mi parçaları, yoksa iyi mi? Uyar mı?

(RAM: 3000 MHz)

Sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Çünkü elinizdeki işlemci 5700XT gibi kartları bile çok rahatlıkla kaldırabilecek bir işlemci. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz ayrıca "bottleneck" sitesinden de kontrol ettiğimde işlemcinin yanında ekran kartı için güçsüz kalıyor diyor. yani bir sıkıntı olmayacaktır.

Sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Çünkü elinizdeki işlemci 5700XT gibi kartları bile çok rahatlıkla kaldırabilecek bir işlemci. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz ayrıca "bottleneck" sitesinden de kontrol ettiğimde işlemcinin yanında ekran kartı için güçsüz kalıyor diyor. yani bir sıkıntı olmayacaktır.
Evet bende o siteye baktığımda %70 gibi bir sonuç çıkmıştı.Ben siteyi çok iyi bilmediğimden onu darboğaz sanmıştım ve korkmuştum iyiki değilmiş :D Tekrardan sağol.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı