Ryzen 5 3500X vs Intel 9400F

ygzq13

Centipat
Arkadaşlar oyun oynayacağım, 3 yıl beni idare etsin. Sonra işlemciyi, anakartı ve RAM'i değiştireceğim. Fakat aldığımda OC yapmayacağım. Sadece oyun. Intel'den yanayım, sorayım dedim. Bu arada 3600'e param yetmiyor.

Arkadaşlar oyun oynayacağım, 3 yıl beni idare etsin. Sonra işlemciyi, anakartı ve RAM'i değiştireceğim. Fakat aldığımda OC yapmayacağım. Sadece oyun. Intel'den yanayım, sorayım dedim. Bu arada 3600'e param yetmiyor.

Intel'in tek çekirdek performansı iyi ama AMD daha geleceğe yönelik RAM hızında verdiği destek çok çekirdek performansı vs benim kararım AMD'den yana tabii ki son karar siz de.

F.

Intel'in tek çekirdek performansı iyi ama AMD daha geleceğe yönelik RAM hızında verdiği destek çok çekirdek performansı vs benim kararım AMD'den yana tabii ki son karar siz de.

Fakat Intel 2666 MHz 3200MHzZ perfornsı veriyor. Ben Intel'e yakınım.

Hem uzun ömürlü olamaz 6 Core 6 tread ikisi de aynı oyun performansında eşitler?
.
Arkadaşlar böyle bir sistem buldum nasıl.

F.

Hem uzun ömürlü olamaz 6 Core 6 tread ikisi de aynı oyun performansında eşitler?
.

İşlemci 14 nm AMD 7 nm yalnız yine de siz bilirsiniz baktığınız sistemi toplarsanız daha ucuza gelecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam işlemcilerin 2 side darboğaz yapıyor 2070 Super'le bu işlemciler ile test olmaz. RTX 2060 veya da GTX 1660 Super ile yaparsak Intel 3-4 FPS öne geçer. Bu arada baktığım sistemi toplarsam 800 TL pahalı oluyor.

F.

.

Ve Vatan Bilgisayar'da yoruma bakarsanız kullanıcının yazdığı yorum:
i5 9400F geleceğe dönük bir işlemci değil ve dolar da arttığı için hiç kimse kısa bir sürede işlemci değiştirmek istemez Ryzen 5 2600 hem geleceğe dönük hem daha ucuz 3 5 FPS farkı için hiç kimse i5 9400F istemez hem 2600'e OC yaparsak farkı kapatabilir eğer Ryzen 5 2600'lü versiyonu tercih ederseniz satış rekorları kırarsınız ...

Dostum kusura bakma da hem sormuşsun arkadaşlar fikirlerini söylemişler sen ama İntel almakta kararlısın. Madem kararını verdin. Niye buraya gelip konu açtın?

Geri
Yukarı