Ryzen 5 3500X vs Ryzen 5 3600 sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eneserdogan

Hectopat
Selamlar dostlar, bilgisayar topluyorum fakat işlemci arasında çok gidip geldim. Renderla, yayınla işi olan biri değilim sadece oyun ve İnternet'te gezinme, işler için kullanacağım bilgisayarı. Oyun için çoğu Benchmark'ta 3500X, 3600'u geçiyor fakat 3600 geleceğe daha iyi yatırım gibi duruyor. AC Odyssey örneği mesela: 3500X ortalama 84 FPS alırken 3600 96 FPS alıyor. Bunun Thread'lerden kaynaklı olduğunu düşünüyor ve ileride ki çoğu oyunun da bu örnek gibi çoklu çekirdek gücü isteyeceğini düşünüyorum. Onun için 3600 daha mantıklı duruyor fakat "gelecek" oyunları beklerken aradaki FPS farkı insanı kuşkuya düşürüyor. Ne düşünüyorsunuz, teşekkür ederim.

Sistemim: Pc Toplama Sihirbazı

Ryzen 5 3600 alacak kadar bütçeniz varsa, tabii ki Ryzen 5 3600 alın. Bu arada Ryzen 5 3600 ve Ryzen 5 3500X arasında fark yok denilecek kadar az, oyun konusunda. Yeri geliyor Ryzen 5 3500X FPS olarak Ryzen 5 3600'ü bir anda solluyor, yeri geliyor Ryzen 5 3600 solluyor, sürekli yarış halindeler anlayacağınız. Ama bana kalırsa Ryzen 5 3500X ileriye dönük bir işlemci değil, o yüzden bütçeniz yetiyorsa Ryzen 5 3600'e yönelmenizi öneriyorum. Bütçe yetersiz ise Ryzen 5 3500X işinizi çok rahatlıkla görür, sorun etmeyin.

Çekirdek sayisini sadece duşunmek yanliş. 4C/8T bir yapı 6C/6T bir yapidan daha fazla geleceğe yonelik olur bence.

Çekirdek sayisini sadece duşunmek yanliş. 4C/8T bir yapı 6C/6T bir yapidan daha fazla geleceğe yonelik olur bence.
Çekirdek eşit, thread sayısı fazla olsaydı bir bakıma doğru zaten konuyu açma sebebim bu. Fakat 4 çekirdek 8 thread, 6 çekirdek 6 thread'den daha fazla performans vermez. Çürük bir yatırım olur. Yine de teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı