Ryzen 5 3550H 1660 Ti laptop alınır mı?

omer_hatay

Hectopat
Makaleler
1
Uygun bir fiyata 1660 Ti ve 3550H işlemcili laptop buldum fakat 3550H olması kafamı karıştırıyor. En az 3 sene kullanacağım 3550H 1660 Ti besleyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hp pavillonsa alma bence. Bir de kaça buldun ve modeli ne?
Hp pavillonsa alma bence. Bir de kaça buldun ve modeli ne?

Alınmaz. İşlemci ve ekran kartı uyumu berbat, yeterli seviyede performans alabileceğinizi sanmıyorum. Bütçenizi belirtirseniz arkadaşlar daha iyi bir laptop önerecektir.

İkinci el ilnalara bakıyorum fiyat olarak cazip gelenleri kenara ekliyorum.

Daha saçma bir şey duymadım, oyun konsolu mu bu? Maksimum satış yapabilmek için her şeyi yaparlar.

Öncelikle konuşmanı cahilliğine ve yaşına veriyorum. Bilmediğin konularda "saçma" kelimesini kullanma. Sana darboğaz olmadığının kanıtını da aşağıya bırakıyorum. Halkımızın çoğunda olduğu gibi bilmeden konuşma huyundan da vazgeç.

1631783759217.png

Öncelikle konuşmanı cahilliğine ve yaşına veriyorum. Bilmediğin konularda "saçma" kelimesini kullanma. Sana darboğaz olmadığının kanıtını da aşağıya bırakıyorum. Halkımızın çoğunda olduğu gibi bilmeden konuşma huyundan da vazgeç.

Eki Görüntüle 1166795
Buradaki sonuçlar doğru olsaydı keşke. 1660 Ti'yı yer yer 10750H dahi besleyemiyor. 3550H ile CS GO, FIFA, LOL ve Valorant'da çok çok düşük performans alınır 9300H,10300H, 4600H'ye göre. Her şey çekirdek sayısı ve GHz değil. 3550H ve 3750H AMD'nin son kazığıdır. Diğer işlemcilerinde herhangi bir sorun yok, tercih edilebilir.

Bu darboğaz konusunda epey kafalar karışık. Adamlar bu fikirle site tasarlamış. Belki sitede bazı donanımlarda bilgi hatası vardır. Bu site bilgilerine dayanarak ve güvenerek yıllarca donanım kuran insanlarının yorumlarını da okudum. Site bilgileri tamamen hatalı da diyemeyiz. Siteyi kullanıp donanım kuranlar varsa ve hatalı bilgiler verildiği düşünülüyorsa belirtilirse aydınlamış oluruz. Yalnız geçen forumda Ryzen 5 3600'ün RTX 2060 la darboğaz yaptığını savunanlar olmuş mesela. Nasıl dedim kendi kendime. Çünkü RTX 2060 tan daha güçlü RX 5700'üm var ve Ryzen 5 3600 le darboğaz görmedim. Merak ettiğim için yukarıda belirtilen işlemci ve ekran kartı ile çalışan bir laptop için darboğaz test videosu varsa bakacağım.

Bu videoda Call of Duty Warzone da sol üstteki değerlerden görüldüğü kadarı ile darboğaz yaşanmıyor ya da minimum düzeyde yaşanıyor sadece bazı yerlerde diyebiliriz. Kendinizde bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı sistemle Metro Exodus

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı