Ryzen 5 3550H ve harici RX 5700 XT darboğaz yapar mı?

D3AGL3

Hectopat
Arkadaşlar laptopuma harici ekran kartı takmaya karar verdim. Laptopumda AMD Ryzen 5 3550H var. Bu işlemcinin yanına RX 5700 XT almayı düşünüyorum ama darboğaz yapacağından korkuyorum. Darboğaz yapacaksa sizce hangi ekran kartını almalıyım? Ben RX 5600 XT düşünüyordum ama sizce daha yüksek performanslı darboğaz yapmayacak ekran kartı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
O olaya hiç karışmayın. Çalışmama ihtimali var, zaten laptop kötü değil, işinizi görür diye tahmin ediyorum. Darboğaz yapar, daha düşük ekran kartı alın. Ama bence hiç karışmayın, hem uğraştırıcı, hem zahmetli, hem maliyetli. Hem çalışacağının garantisi yok.

Performans tesrlerine göre R5 1400 ile 1500 arası bir yerde -tabii performans testleri tam sonuç vermez- bu yüzden darboğaz yapacağını düşünüyorum. Bu işlemcilerle sorunsuz çalışabilecek bir ekran kartı bak.

RX 5700 XT ile işlemcin darboğaz yapar. Ben olsam GTX 970 üstünü takmazdım. AMD olarak da R9 390X.

@Mike_Wazowski eGPU yapacaktır.
Performans tesrlerine göre R5 1400 ile 1500 arası bir yerde -tabii performans testleri tam sonuç vermez- bu yüzden darboğaz yapacağını düşünüyorum. Bu işlemcilerle sorunsuz çalışabilecek bir ekran kartı bak.
ben rx 5500 xt veya rx 5600 xt düşünüyordum çok ,darboğaz yapacak gibi durmuyor ama kararsız kaldım.

Geri
Yukarı