Ryzen 5 3600 +1660 Super sistem donuyor

mahsunaksit

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kısa zamandır aranızdayım ama iyi ki katılmışım iyi ki varsınız.

Benim sistemimin kendimce ortalamanın üstünde olmasına rağmen çok enteresan bir problemim var öncelikle sistemim;

Ryzen 5 3600.
ASUS ROG STRIX 1660 Super Gaming.
PNY 16 GB RAM.
240 GB apacher SSD.
1 TB HDD.

Sorunum;
Diğer oyunlarım hariç dikkat ettim dünden beri Valorant'da iken Alt+Tab yapıp "bilgisayarım"a girdiğimde açılmıyor beyaz ekranda kalıyor Windows gezgini. Masa üstü sağ tık yaptığımda alt kısımdaki "görüntü ayarları, kişiselleştir" gibi sistem özelliklerinin ikonları siyah oluyor. Görev yöneticisine girdiğimde görev yöneticisini tutup sağ sol yaptırdığımda çok ağır dönüyor. Görev yöneticisindeki performansa tıkladığımda hiçbir bilgi görünmüyor. Ekte fotoğraflarını paylaşacağım. Ancak oyunu kapatıp Windows gezginine sağ tık yapıp yeniden başlat yapınca sistem kendine geliyor. Sistemim daha 2 aylık çok da memnunum İncehesap'tan aldım ama bu nedir neden dolayı bu problemi yaşıyorum.
Bu problemimi çok araştırdım bir izin günümü komple buna harcadım ama çözüm bulamadım beni çok rahatsız ediyor ekte de fotoğrafları paylaşacağım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kısacası sevgili arkadaşlar Valorant'a girdikten sonra Alt Tab yapıp masaüstünde herhangi bir işlem yapamıyorum Google açma dışında ikonlar siyaha dönüyor paintte bile kaydet yapamıyorum bellek veya disk yok gibi saçma hatalar veriyor. Test etmek amacıyla denedim 2. bir oyunu açamıyorum.

Dip not: Sanki son Windows güncellemesinden sonra böyle oldu.
Dip not 2: Painte girdim ekran görüntüsünü size atmak için orada bile simgeler yok görünüyor.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 35
  • Adsız.png
    Adsız.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 38
Konuyla alakası yok fakat bir şey sormak istiyorum.
Uygulamalar ve arka plan işlemleri nasıl gruplandırdınız ?

Sorunun çözümünü buldum arkadaşlar tamamen windowsun ve riotun güncellemelerinin uyumusuzluğundan ötürüymüş geçici çözümünüde arkadaşımız buarada cevaplamış.

Aklıma ilk gelen şey SSD, sorunun SSD kaynaklı olup olmadığını anlamak için CrystalDiskMark, As SSD Benchmark ve HD Tune testlerini uygulayabilir misiniz?
Ayrıca, bu tip bir soruna Vanguard'ın neden olduğunu söyleyenler de vardı.
Tamamen windows ve riotun şuanki uyumsuzluğundan kaynaklanıyormuş düzelicekmiş..

Merhaba arkadaşlar kısa zamandır aranızdayım ama iyi ki katılmışım iyi ki varsınız.

Benim sistemimin kendimce ortalamanın üstünde olmasına rağmen çok enteresan bir problemim var öncelikle sistemim;

Ryzen 5 3600.
PNY 16 GB RAM.
240 GB apacher SSD.
1 TB HDD.

Sorunum;
Diğer oyunlarım hariç dikkat ettim dünden beri Valorant'da iken Alt+Tab yapıp "bilgisayarım"a girdiğimde açılmıyor beyaz ekranda kalıyor Windows gezgini. Masa üstü sağ tık yaptığımda alt kısımdaki "görüntü ayarları, kişiselleştir" gibi sistem özelliklerinin ikonları siyah oluyor. Görev yöneticisine girdiğimde görev yöneticisini tutup sağ sol yaptırdığımda çok ağır dönüyor. Görev yöneticisindeki performansa tıkladığımda hiçbir bilgi görünmüyor. Ekte fotoğraflarını paylaşacağım. Ancak oyunu kapatıp Windows gezginine sağ tık yapıp yeniden başlat yapınca sistem kendine geliyor. Sistemim daha 2 aylık çok da memnunum İncehesap'tan aldım ama bu nedir neden dolayı bu problemi yaşıyorum.
Bu problemimi çok araştırdım bir izin günümü komple buna harcadım ama çözüm bulamadım beni çok rahatsız ediyor ekte de fotoğrafları paylaşacağım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kısacası sevgili arkadaşlar Valorant'a girdikten sonra Alt Tab yapıp masaüstünde herhangi bir işlem yapamıyorum Google açma dışında ikonlar siyaha dönüyor paintte bile kaydet yapamıyorum bellek veya disk yok gibi saçma hatalar veriyor. Test etmek amacıyla denedim 2. bir oyunu açamıyorum.

Dip not 2: Painte girdim ekran görüntüsünü size atmak için orada bile simgeler yok görünüyor.
Windows'un 21H1'den önceki sürüme düşürülmesinin işe yaradığını okumuştum. Deneyin isterseniz. Kaynak: reddit
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 5 3600.
PNY 16 GB RAM.
240 GB apacher SSD.
1 TB HDD.

Sorunum;

20H2'ye geç sorunun çözülür.

20H2'ye geç sorunun çözülür.

Ustam bir şey soracağım. Ben dediğiniz gibi son Update'yi sildim, sorunum düzeldi fakat bugün yarın Valorant'ın bir güncellemeyle bu sorunu düzelteceğini okudum. O yüzden tekrar son Windows güncellemesini yükleyeyim dedim.

Windows Update'den güncelleştirmeleri denetle dediğimde son güncelleme gelmiyor. Aksine bu yazıyor: "Cihazınız için önemli güvenlik ve kalite düzeltmeleri eksik." bu sefer de Windows Update kataloğundan indirdim, WinRAR şeklinde fakat onu da nereye atacağımı bilmiyorum. İçinde setup yok. Dondum kaldım şimdi. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı problem bende de oluşmuştu. Ne zaman oluştuğunu düşündüğümde valorant güncellemesinin olduğu günden sonra olduğunu hatırladım. Genelde her valorant güncellemesi sonrası problemler çıkıyor.

Ustam bir şey soracağım. Ben dediğiniz gibi son Update'yi sildim, sorunum düzeldi fakat bugün yarın Valorant'ın bir güncellemeyle bu sorunu düzelteceğini okudum. O yüzden tekrar son Windows güncellemesini yükleyeyim dedim.

Windows Update'den güncelleştirmeleri denetle dediğimde son güncelleme gelmiyor. Aksine bu yazıyor: "cihazınız için önemli güvenlik ve kalite düzeltmeleri eksik." bu sefer de Windows Update kataloğundan indirdim, WinRAR şeklinde fakat onu da nereye atacağımı bilmiyorum. İçinde setup yok. Dondum kaldım şimdi. Yardımcı olabilir misiniz?

En son o işi Windows 7 de yapıyordum kolay şekilde yapabilirsiniz Hemen güncelleştirin tıklayıp kurulumu yapmanız yeterli o sizi yöneltecek zaten. Sitesi şu Windows 10'u İndirin

Yeni konular

Geri
Yukarı