Ryzen 5 3600+2060S uyumlu sistem toplama

Anakrt darboğaza sebep olmaz ama ileride yapacağınız yükseltmelerde daha iyi olması açısından B550 anakart seçilebilir.

Eğer simdilik beni 3600 ve 3600x için sıkıntısız götürürse yükseltme yaparken anakartıda yenilerim.

B450M PRO4 anakart yeterli 3600 için overclock bile yaparsınız rahatlıkla.

Son olaraktan bu anakart 3600x ilede sikintisiz çalışır mı? ( Gaming gecesinde hangisi indirime girerse onu alacagim)

İkinizede cok teşekkür ediyorum.

Sıkıntısız götürecektir zaten ama ileride Ryzen 4000 serisi bir işlemci takmayı düşünecek olursanız B550 anakart almak daha mantıklı olacaktır.

Sıkıntısız götürecektir zaten ama ileride Ryzen 4000 serisi bir işlemci takmayı düşünecek olursanız B550 anakart almak daha mantıklı olacaktır.
4 5 sene bu sistem götürür diye düşünüyorum aslında ama yanlış mı düşünüyorum?
Eğer götürürse muhtemelen ryzende(5000,6000 serileri) ram türüde(ddr5) ekran kartlarıda baya gelişir ve değişir. O zaman sıfırdan tekrardan bir sistem dizerim.

4 5 sene bu sistem götürür diye düşünüyorum aslında ama yanlış mı düşünüyorum?
Eğer götürürse muhtemelen Ryzen'de(5000, 6000 serileri) RAM türüde(DDR5) ekran kartları da bayağı gelişir ve değişir. O zaman sıfırdan tekrardan bir sistem dizerim.

Götürür zatem 3600X gibi bir islemciyi alıp daha sonra 4. nesile geçmek pek mantikli degil direkt DDR5 destekli islemcilere gecersiniz.

Yüksek ihtimal BIOS güncel gelir artık piyasada Ryzen 3000 ready olmayan B450 anakart kalmadı sayılır gene de arayıp sorabilirsiniz sinerjiyi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı