Ryzen 5 3600+2060S uyumlu sistem toplama

Nyxrius

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Arkadaşlar iyi bayramlar.

2060 super bu ekran kartının siparişini verdim. İşlemci olarakta gaming gecesinden ryzen 5 3600 yada 3600x almaya çalışacağım.
Kasa olarak bunu düşünüyordum ama fiyati 1300 den 1551 e yükselince vazgectim. Kasa ve psu önerilerinizi bekliyorum.

Bu sistemle uyumlu olacak diğer parçaları önerebilirseniz sevinirim.

Anakart olarak ileriye yönelik olsun diye şartım yok (pcyi yenilerken anakartıda yenilerim malum teknoloji hızlı değişiyor)bu sistemi sıkıntısız destekleyecek, ısı ve kronik problemi olmayan f/p karti olabilir. Pahalı kartlara gerek olduğunu düşünmüyorum.

Ram 16 gb düşünüyorum.
M2 sdd düşünüyorum.
İslemci için sıvı soğutma mantıklı mı? Mantıklı ise önerebilir misiniz?

İslemci ve ekran karti hariç 3500 lira bütçem var ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Rgb takıntım yok görselliğe para vermektense performansı iyi olsun.

Son olarak önerdiğiniz parçalarla oc yapılabilir mi?

Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

2060 super bu ekran kartının siparişini verdim. İşlemci olarak da Gaming gecesinden Ryzen 5 3600 ya da 3600X almaya çalışacağım.
Kasa olarak bunu düşünüyordum ama fiyati 1300'den 1551'e yükselince vazgectim. Kasa ve PSU önerilerinizi bekliyorum.

Anakart olarak ileriye yönelik olsun diye şartım yok (PC'yi yenilerken anakartı da yenilerim malum teknoloji hızlı değişiyor) sistemi sıkıntısız destekleyecek, ısı ve kronik problemi olmayan F/P karti olabilir.
Kasa olarak Corsair Spec-Delta 650W 80+ modeli gayet iyi Hepsiburada üzerinden sanırım 900 tl gibi bir fiyata alınır. Gigabyte B450M S2H alabilirsiniz.

Ekran kartını almışsınız, ekran kartı hariç bütçe belirtebilir misiniz?

Kasa olarak Aerocool Airhawk alın. B450 Tomahawk alırsanız ileride o.c yapabilirsiniz. B450M S2H F/P fakat o.c potansiyeli çok yok. PSU olarak CGR-stx 600W öneririm. 3600X ve 3600'ün stok fanları o.c için yeterli değil sıvı soğutma alabilirseniz ya da uygun fiyatlı hava soğutma ileriye dönük olur. Şu an almaktansa ileride soğutma alırsınız.

Son düzenleme:

2060 super bu ekran kartının siparişini verdim. İşlemci olarak da Gaming gecesinden Ryzen 5 3600 ya da 3600X almaya çalışacağım.
Kasa olarak bunu düşünüyordum ama fiyati 1300'den 1551'e yükselince vazgectim. Kasa ve PSU önerilerinizi bekliyorum.

Anakart olarak ileriye yönelik olsun diye şartım yok (PC'yi yenilerken anakartı da yenilerim malum teknoloji hızlı değişiyor)bu sistemi sıkıntısız destekleyecek, ısı ve kronik problemi olmayan F/P karti olabilir. Pahalı kartlara gerek olduğunu düşünmüyorum.

RAM 16 GB düşünüyorum.
M.2 SSD düşünüyorum.
İslemci için sıvı soğutma mantıklı mı? Mantıklı ise önerebilir misiniz?

İslemci ve ekran karti hariç 3500 lira bütçem var ne kadar düşük olursa o kadar iyi. RGB takıntım yok görselliğe para vermektense performansı iyi olsun.

Son olarak önerdiğiniz parçalarla OC yapılabilir mi?

Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Kasa olarak Airhawk Duo ya da P400A mümkünse RGB modeli olabilir.

PSU olarak 650W/700W MWE öneririm mümkünse Bronze.

Sıvı soğutmaya gerek yok T6 Ultra'da yeter ve oyun performasnı içinse ve Z490 P ya da TUF Z490 alabiliyorsanız 10400F'de olabilir daha performanslı ve az ısınıyor ama 3600'de genel olarak iyi sayılır.

SSD olarak ya A2000 ya da SX 8200 Pro öneririm ondan ötesi zaten PCI 4.0 SSD'ler.

RAM olarak Crucial Ballistix F/P olarak iyi ama mümkünse şunları öneririm.

Anakart olarak F/P B550 A Pro ama mümkünse Tomahawk ama zaten 3600 pek OC'luk bir işlemci değil o yüzden daha çok ileride 4700X/4900X alırsanız gerekli olur bence ve OC konusunda ekran kartının %10 civarı performans artışı var ya da hemen hemen 2070 Super gibi de olabiliyor denebilir.

Kasa ve PSU önerilerinizi bekliyorum.

CORSAIR CV650 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU | ITOPYA (PSU'daki indirim bitmeden almanızı oneririm fiyatina gore cok iyi.)

Corsair 275R Airflow Tempered Glass Mid-Tower Siyah Kasa Fiyatı

Anakart olarak ileriye yönelik olsun diye şartım yok (PC'yi yenilerken anakartı da yenilerim malum teknoloji hızlı değişiyor)bu sistemi sıkıntısız destekleyecek, ısı ve kronik problemi olmayan F/P karti olabilir. Pahalı kartlara gerek olduğunu düşünmüyorum.

Fiyat/performans anakart.
Asrock B450M PRO4 3200mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart

M.2 SSD düşünüyorum.

İş yapmayacaksaniz M.2 yerine SATA alinarak tasarruf edilebilir.

İslemci için sıvı soğutma mantıklı mı?

3600 için sıvı soğutma biraz fazla kaçar kaliteli bir hava soğutma öneririm ben. Şu soğutma işinizi görür.
Arctic Freezer 34 eSports DUO Intel/AMD Kırmızı CPU Soğutucu Fiyatları ve Özellikleri

Kingston HyperX Fury DDR4 8GB 3600MHz HyperX Fury Bellek Ram (HX436C17FB3/8) - Bellek (RAM) - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik (2 tane)

Şöyle de olabilir:

CORSAIR CV650 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU | ITOPYA (PSU'daki indirim bitmeden almanızı oneririm fiyatina gore cok iyi.)

Corsair 275R Airflow Tempered Glass Mid-Tower Siyah Kasa Fiyatı
Bu Nasıl sizce ? İcinde sizin dediginiz psu var. Kasası kötü müdür?

Kingston HyperX Fury DDR4 8GB 3600MHz HyperX Fury Bellek Ram (HX436C17FB3/8) - Bellek (RAM) - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik (2 tane)

Şöyle de olabilir:
İkinci sistem daha uygun geldi fiyat olarak ama asrock b450m sistemi darboğaz yapmadan destekleyebilir mi ?

Geri
Yukarı